Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Latające gogle i wygrana Rybnika nad Łodzią w arcyważnym meczu! [RELACJA]

Żużel
Fot. Andrzej Kozyrski

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Latające gogle i wygrana Rybnika nad Łodzią w arcyważnym meczu! [RELACJA]

To spotkanie było bardzo ważne dla strapionych problemami ROW-u Rybnik i H.Skrzydlewska Orła Łódź. Po dobrym rozpoczęciu spotkania przez gości Rekiny lepiej odnalazły się w dalszej części spotkania i dowiozły wygraną 48:42.

Tłumy w Bydgoszczy na spotkaniu z zawodnikami!

Największe cegły do victorii gospodarza z Rybnika położyli Brady Kurtz (12) i Jan Kvech (11+1). W Orle najwyżej szybował Niels Kristian Iversen (12).

Lepiej po otwierającej zawody serii wyglądali goście, choć jej pierwsza połowa tego nie zapowiadała. Między innymi, dość niespodziewanie Aleksandra Grygolca pokonał Kacper Tkocz. Jednak po dalszych wyścigach Łodzianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie.

Przewaga Orła wzrosła do sześciu punktów po następnym biegu dzięki Tomaszowi Gapińskiemu i Jakubowi Jamrogowi. Dwa starcia później żużlowcy z Rybnika zaczęli się odkuwać, gdyż Brady Kurtz pokonał Nielsa Kristiana Iversena, a Patryk Wojdyło – Aleksandra Grygolca. W tym wyścigu zapowiadało się, że rybnicki żużlowiec U-24 wyprzedzi Nielsa Kristiana Iversena, ale Duńczyk popisał się dobrą jazdą defensywną.

W biegu 8. taśmy dotknął Tomasz Gapiński. W wywiadzie z Robertem Sitnickim dla Canal+ Sport 5 stwierdził, że dał się sprowokować na starcie Patrickowi Hansenowi, który wykonał pierwszy ruch. Zastąpił go Mateusz Dul, który w powtórce wygrał start z Patrickiem Hansenem. Ten jednak podciął go na pierwszym łuku i doszło do upadku juniora. Sędzia powtórzył wyścig w pełnej obsadzie. Na trzecią odsłonę biegu prawie nie zdążył Mateusz Dul, gdyż pod taśmę dojechał dosłownie na kilka sekund przed zakończeniem odliczania dwóch minut. Tę gonitwę wygrał Patrick Hansen przed parą gości.

Biegi 9. i 10. to bilans 9:3 dla ROW-u. Gospodarze odrobili 6 punktów i wyszli na prowadzenie w meczu.

Kolejny powiew optymizmu dla zawodników z Rybnika przyszedł w następnym starciu. Po znakomitym wyścigu i regularnej wymianie pozycji przez Kvecha i Jamroga rywalizację wygrał Kvech. Polak mógł stracić jeszcze dwa punkty na rzecz niepokonanego do tej pory Kurtza, ale Australijczyk nie dał rady. W biegu 12. przebiegał pod sztandarem wygranej Mateja Zagara po wyprzedzeniu na trasie Patryka Wojdyło i upadku Aleksandra Grygolca.

Junior H. Skrzydlewska Orła Łódź zresztą bardzo zdenerwował się po tym wyścigu. Rzucił on w parku maszyn nad goglami, które przeleciały nad reporterką Canal+ Sport 5 – Julią Pietruchą.

Wydawało się, że ROW opanował sytuację, ale opamiętanie przyszło już w następnej rywalizacji. Para Iversen-Gapiński po świetnym rozegraniu pierwszego łuku wygrała nad Wojdyłą i Hansenem.

Tak więc przewaga ROWu nad Orłem przed dwoma najważniejszymi starciami wynosiła 2 „oczka”. Kibice Orła byli już pogodzeni z faktem, że Tomasz Gapiński wygra 14. rywalizację, ale ich marzenia wywiezeniu zwycięstwa z Rybnika wybił na ostatnim łuku Matej Zagar, a z krawężnika jak Filip z konopii wyskoczył Jan Kvech. Wszystko było pozamiatane już przed ostatnim wyścigiem.

Mecz zakończył się remisem 3:3 po wygranej Iversena nad Kurtzem i Hansenem.

ROW Rybnik – 48:
9. Brady Kurtz 12 (3,3,3,1,2)
10. Patryk Wojdyło 4 (2,1,1,0)
11. Matej Zagar 9+1 (1,0,2*,3,3)
12. Kamil Winkler NS (-,-,-,-,-)
13. Patrick Hansen 8+1 (0,3,3,1,1*)
14. Kacper Tkocz 1+1 (1*,0,0)
15. Paweł Trześniewski 3 (2,0,1)
16. Jan Kvech 11+1 (1,2,3,3,2*)

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – 42:
1. Timo Lahti 4 (2,2,0,0)
2. Mateusz Tonder 7+2 (2*,1*,2,2,d)
3. Tomasz Gapiński 6+1 (0,3,t,2*,1)
4. Jakub Jamróg 8 (3,1,2,2,0)
5. Niels Kristian Iversen 12 (3,2,1,3,3)
6. Mateusz Dul 5+1 (3,1,1*,0)
7. Aleksander Grygolec 0 (0,0,u)

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *