Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Żużel. Kompletny Kacper Pludra, kolejna kontuzja w Lesznie oraz udany powrót lidera na swój tor. Ekstraliga U24 [RELACJA]

Żużel
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Kompletny Kacper Pludra, kolejna kontuzja w Lesznie oraz udany powrót lidera na swój tor. Ekstraliga U24 [RELACJA]

Za nami ostatnia runda Ekstraligi U24 przed rewanżami. W dziewiątej kolejce rozgrywek górą były drużyny z Ostrowa, Gorzowa, Krosna oraz Grudziądza.

Mateusz Cierniak w szoku! “Bardzo mu dziękuje”! Bartosz Zmarzlik -“Mówił, że z chęcią, by się jeszcze raz przejechał, to niech jedzie”

Do Torunia przyjechała drużyna z Arged Malesy Ostrów, wydawało się, że gospodarze sięgną, po zwycięstwo w tym spotkaniu prowadząc 41:37 przed biegami nominowanymi. Jednak nieco inne zdanie na ten temat mieli goście, którzy dwukrotnie zwyciężyli w stosunku 5:1 i odwrócili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Liderem przyjezdnych był Matias Nielsen – 13 punktów w 5 startach. Natomiast w drużynie gospodarzy 11+1 zdobył Nicolai Heiselberg.

Arged Malesa Ostrów: 47

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Matias Nielsen3322313
2Kacper Grzelak31026
3Kamil Nowacki0090
4Jakub Krawczyk212+11+12+18+3
5Leon Flint02032+17+1
6Sebastian Szostak3131311
7Jakub Poczta11+102+1
8

KS Toruń: 43

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
9Emil Poertner233008
10Oskar Rumiński3011+15+1
11Nicolai Heiselberg1+1333111+1
12Casper Henriksson1+12+22+2319+3
13Bastian Pedersen20125
14Kacper Czajkowski www0
15Mateusz Affelt22105
16

Drugie spotkanie Ekstraligi U24 miało miejsce w Gorzowie, gdzie Enea Stal podejmowała Unię Leszno. W drużynie gości, niezdolny do dalszej jazdy po upadku w 8 biegu był Maurice Brown, a przypomnijmy, że Byki nadal nie mogą liczyć na Nazara Parnickiego. Znakomicie prezentowali się obaj wychowankowie swoich klubów, czyli Damian Ratajczak oraz Oskar Paluch. Oby dwoje stracili po dwa punkty w tych zawodach.

Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno: 38

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Jakub Żurek0
2Damian Ratajczak23333216
3Maurice Brown00w0
4Tobiasz J Musielak0210w3
5James Pearson1+10001+1
6Antoni Mencel2+13033w11+1
7Hubert Jabłoński1320017
8

Enea Stal Gorzów: 52

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
9Mateusz Bartkowiak2+1321+12+110+3
10Wiktor Jasiński211+11+15+2
11Oskar Paluch3322313
12Villads Nagel011+124+1
13Mathias Pollestad31+12+1219+2
14Oskar Hurysz01+134+1
15Jakub Stojanowski121+137+1
16Andreas Olsen0

Pierwsze oficjalne zawody na torze w Krośnie po przyznaniu warunkowej licencji, Wilki zwyciężyły z Motorem Lublin 54:36. W barwach gospodarzy bardzo dobrze prezentowali się polscy młodzieżowcy oraz Marko Lewiszyn. Słabsze spotkanie zaliczył dobrze spisujący się w rozgrywkach do lat 24 Bastian Borke. U gości natomiast Antti Voulas zdobył 14 punktów, po trójce przywieźli Bowes oraz Wahlqvist.

Motor Lublin: 36

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Fraser Bowes3112d7
2Jakub Valković001+11+1
3Noel Wahlqvistw13217
4Sebastian Koessler0u022
5Antti Voulas23330314
6Bartosz Bańbor12003
7Jan Rachubikd112
8

Orlen Cellfast Wilki Krosno: 54

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
9Piotr Świercz1d1
10Bastian Borke1202+15+1
11Szymon Bańdur232w18
12Jan Macek12+11+137+2
13Marko Lewiszyn331+1310+1
14Krzysztof Sadurski3323011
15Denis Zieliński2+12+123211+2
16Kacper Szopa11

Ostatnie spotkanie 9 rundy Ekstraligi U24, w którym zmierzyli się Sparta Wrocław oraz GKM Grudziądz. Górą byli faworyci tego spotkania z Grudziądza. Komplet punktów zdobył najskuteczniejszy zawodnik tych rozgrywek w tym sezonie Kacper Pludra. Dobrze spisał się również Kacper Łobodziński, zdobywając 13 punktów. W ekipie Beckhoff Sparty Wrocław zabrakło zdecydowanego lidera, kilku zawodników walczyło z zawodnikami gości, jednak zdarzały im się wpadki.

GKM Grudziądz: 50

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIXXVRazem
1Patrick Baek211206
2Kacper Warduliński00
3Jason Edwards02+13016+1
4Jacob Hook dd022
5Kacper Pludra3333315
6Wiktor Rafalski12212+18+1
7Kacper Łobodziński3313313
8

U24 Beckhoff Sparta Wrocław: 40

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
9Jaroslav Vanicek12+13219+1
10Mateusz Panicz32w0229
11Rune Thorst1102
12Connor Baileyt02338
13Lukas Fienhage2d21+15+1
14Dawid Rybak0112
15Mateusz Łopuski21+131d7+1
16

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *