Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Jest kolejna reakcja na słowa Ministra Sportu dotyczące Motoru Lublin „Wierzę, że moje argumenty przekonały Ministra Nitrasa”

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Jest kolejna reakcja na słowa Ministra Sportu dotyczące Motoru Lublin! „Wierzę, że moje argumenty przekonały Ministra Nitrasa”

W ostatnim czasie znów głośno było na temat wspierania Motoru Lublin przez spółki Skarbu Państwa. Wszystko za sprawą głośnego wywiadu Ministra Sportu i Turystyki Sławomira Nitrasa dla Kanału Sportowego. Słowa polityka Koalicji Obywatelskiej wywołały oburzenie wśród kibiców „Koziołków”, a odpowiedzieć na nie postanowił również prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Wczoraj z ministrem spotkał się inny członek rządu Donalda Tuska, który postanowił zareagować na słowa dotyczące lubelskiego klubu.

Wywiad Sławomira Nitrasa obił się szerokim echem w środowisku żużlowym. W Kanale Sportowym, gdzie minister był gościem Mateusza Borka i Tomasza Smokowskiego poruszony został również temat wspierania klubów przez państwowe spółki. Według członka Rady Ministrów nie powinna mieć miejsca taka sytuacja, jak za poprzednich rządów, że klub jest w znacznej części finansowany za państwowe pieniądze, co było wyraźną aluzją do Orlen Oil Motoru Lublin.

W wyniku narracji, która zapanowała wokół lubelskiej drużyny, zarząd Speedway Lublin wydał ostatnio komunikat prasowy, w którym wskazali, że klub jest pozbawiony barw politycznych. Temat ten został poruszony również przez związanego z Lubelszczyzną Krzysztofa Hetmana, będącego Wiceministrem Rozwoju Regionalnego. Podczas wczorajszego spotkania obu członków rządu rozmawiali oni głównie o Motorze Lublin. Efektami rozmowy obu panów Wiceminister pochwalił się w komentarzach pod swoim postem na Facebooku.

– Podczas rozmowy z Ministrem S. Nitrasem wyjaśniłem Panu Ministrowi jak krzywdzące jest nazywanie Motoru Lublin „PiSowskim klubem” czy „ulubieńcem Sasina”. Motor jest klubem, który nie ma żadnych barw partyjnych, a próba sklejania go z politykiem (Sasin – dop. aut.), który nigdy nie był na meczu na Z5, to przejaw manipulacji medialnych i złośliwości płynącej z części środowiska żużlowego. Wierzę, że moje argumenty przekonały Ministra Nitrasa – odpowiedział na pytanie kibica Hetman.

W wyżej wspomnianym wywiadzie Minister Nitras poruszył również temat dofinansowania budowy nowego stadionu żużlowego w Lublinie. Od jakiegoś czasu wiadomo, że inwestycja jest w planach, jednak największym problemem są koszty, gdyż nowa arena, która stałaby się jednym z najnowocześniejszych obiektów żużlowych w kraju, miałaby kosztować 300 milionów złotych. W drugiej części komentarza Krzysztof Hetman przekazał, że Ministerstwo Sportu i Turystyki nie dysponuje takimi środkami, by móc dofinansować budowę, jednakże jest on w kontakcie z klubem i lokalnymi władzami i będą oni szukali wszelkich sposobów na to, by móc sfinansować wybudowanie nowego stadionu dla Lublina.

– Jeśli chodzi i halę wielofunkcyjną z funkcją stadionu żużlowego to Ministerstwo Sportu dysponuje zbyt ograniczonym zakresem środków, aby współfinansować taką inwestycję. Jednakże jestem w kontakcie z władzami klubu i będziemy próbowali szukać wszelkich źródeł finansowania dla tej inwestycji. Bądźmy dobrej myśli – napisał członek rządu.

20230630 DSC08039
Fot. Kazimierz Kożuch
20230910 DSC00103
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *