Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Starcie Dawida z Goliatem. Fogo Unia Leszno – Orlen Oil Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

Unia Leszno
Fot. Czarny Productions

Autor: Bartosz Glapiak

Żużel. Starcie Dawida z Goliatem. Fogo Unia Leszno – Orlen Oil Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

Starcie Dawida z Goliatem. Weekendowe zmagania w PGE Ekstralidze rozpocznie pojedynek na stadionie im. Alfreda Smoczyka. W ramach 6. rundy PGE Ekstraligi Fogo Unia Leszno podejmie Orlen Oil Motor Lublin. Mało prawdopodobnym jest, aby gospodarze byli w stanie nawiązać większą walkę z aktualnym mistrzem Polski.

Fogo Unia przystąpi do spotkania w osłabieniu. To zdanie można powtarzać przy okazji  większości meczów Byków w ubiegłym i obecnym sezonie. Nad biało-niebieskimi znów zebrały się ciemne chmury, lecz tym razem widmo spadku zajrzało im głębiej w oczy. Sytuacji nie poprawi fakt, że w piątek podopieczni Rafała Okoniewskiego zmierza się z obecnymi hegemonami PGE Ekstraligi. Lublinianie nie przegrali w tym roku żadnego starcia ligowego.

Nie jest odkrywcze stwierdzenie, że Unia do podjęcia skutecznej walki o utrzymanie potrzebuje w składzie kontuzjowanych Janusza Kołodzieja oraz Damiana Ratajczaka. O ile w przypadku kapitana Fogo Unii powrót wydaje się być bliższy, to nieszczęście, jakie dopadło juniora Byków, prawdopodobnie wykluczyło go z rywalizacji na kilka miesięcy, o ile nie na cały sezon. W Lesznie zatem trwa odliczanie nie do następnych zawodów, a do powrotu Kołodzieja na tor.

Orlen Oil Motor Lublin to drużyna kompletna i zaskoczeniem będzie inny rezultat niż wysokie zwycięstwo gości. Na leszczyńskim torze ponownie zobaczymy Dominika Kuberę, który przypomnijmy, zwyciężył z kompletem punktów przedsezonowy Memoriał Alfreda Smoczyka. Piątkowy mecz otrzymał status zagrożonego, Na owalu znajduje się plandeka, jednak nie wydaje się, aby to stanowiło przeszkodę dla Motoru, aby odnieść dziś kolejne ligowe zwycięstwo.

Start do pierwszego wyścigu meczu Fogo Unia Leszno – Orlen Oil Motor Lublin w piątek, 24 maja o godzinie 18:00.

Awizowane składy:

Orlen Oil Motor Lublin:

1. Dominik Kubera 

2. Jack Holder

3. Fredrik Lindgren 

4. Mateusz Cierniak

5. Bartosz Zmarzlik 

6. Wiktor Przyjemski

7. Bartosz Bańbor

Fogo Unia Leszno:

9. Bartosz Smektała

10. Andzejs Lebedevs 

11. Janusz Kołodziej 

12. Keynan Rew 

13. Grzegorz Zengota 

14. Antoni Mencel 

15. Hubert Jabłoński

Motor Lublin
Fot. Kazimierz Kożuch
Unia Leszno
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×