Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Myszy czy Lwy? Falubaz podejmuje ostatni w tabeli Włókniarz [ZAPOWIEDŹ]

falubaz
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Myszy czy Lwy? Falubaz podejmuje ostatni w tabeli Włókniarz [ZAPOWIEDŹ]

To może być mecz, który zdefiniuje dalszą część rundy zasadniczej zarówno dla NovyHotel Falubazu Zielona Góra, jak i Krono-Plast Włókniarza Częstochowa. Gospodarze staną przed szansą sprawienia małej niespodzianki i wpędzenie Lwów w nie lada kłopoty.

Beniaminek z Zielonej Góry znajduje się w niezłym położeniu. Ma na swoim koncie trzy punkty. Dwa za domowe zwycięstwo z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz oraz jeden za remis na wyjeździe w Lesznie. Na razie więc Motomyszy wychodzą na plus w starciach z dwoma bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. W obliczu ogromnych problemów kadrowych Unii sytuacja Falubazu wygląda naprawdę dobrze. Unia jednak dokonała tego, co spróbuje powtórzyć Falubaz. Włókniarz poległ w Lesznie. Zielonogórzanie powinni więc również pokonać Lwy, żeby nie mieć pod tym kątem straty punktowej do leszczynian.

Zadanie nie będzie jednak proste. Co prawda częstochowianie okupują obecnie ostatnie miejsce w tabeli, ale terminarz nie był na razie dla nich łaskawy. Zawiedli na otwarcie sezonu w Lesznie, ale potem mierzyli się z wrocławianami, gorzowianami i lublinianami, a więc trzema niezwykle silnymi rywalami. Należy jednak zaznaczyć, że mecz z Betard Spartą Wrocław zremisowali na swoim obiekcie na własne życzenie. Przed biegami nominowanymi prowadzili bowiem 43:35. Krono-Plast Włókniarz znajduje się w trudnej sytuacji, ale tak naprawdę dopiero po ewentualnej porażce w Zielonej Górze zrobiłoby się naprawdę poważnie.

Wówczas bowiem na Lwy zostałaby, chcąc nie chcąc, nałożona presja związana z jak najszybszym wydostaniem się ze strefy spadkowej. Terminarz terminarzem, ale kiedyś punkty trzeba zacząć kolekcjonować. Tym bardziej, że nie mówimy o drużynie, której jedyną ambicją jest uniknięcie degradacji. Awans do play-off to cel minimum, a porażka przy W69 może sprawić, że w częstochowskie szeregi wkradnie się sporo zupełnie niepotrzebnej nerwowości.

Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze, ponieważ prognozy nie są łaskawe. Niektóre z nich przewidują deszcz w godzinach trwania spotkania. Oby chmury omijały stadion, bo zapowiada się naprawdę fantastyczny i wyrównany mecz. Wynik tej rywalizacji naprawdę wiele powie o obu drużynach i może walnie przyczynić się do ich pozycji końcowej w ligowej tabeli. Start do pierwszego biegu zaplanowano na 20:30. Transmisja na antenie Eleven Sports 1.

Awizowane składy

NovyHotel Zielona Góra

9. Jarosław Hampel

10. Rasmus Jensen

11. Przemysław Pawlicki

12. Jan Kvech

13. Piotr Pawlicki

14. Oskar Hurysz

15. Krzysztof Sadurski

Krono-Plast Włókniarz CZęstochowa

1. Mikkel Michelsen

2. Maksym Drabik

3. Kacper Woryna

4. Mads Hansen

5. Leon Madsen

6. Kajetan Kupiec

7. Szymon Ludwiczak

wlokniarz czestochowa
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×