Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Enea Falubaz z szansą na kolejne trzy punkty [ZAPOWIEDŹ]

Falubaz
Fot. Marta Astachow

Autor: Bartosz Glapiak

Żużel. Enea Falubaz z szansą na kolejne trzy punkty [ZAPOWIEDŹ]

Niedzielne popołudnie przyniesie kolejne emocje związane z 1. Ligą Żużlową. Na stadionie w Zielonej Górze zmierzą się miejscowy Enea Falubaz oraz Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Lider zaplecza PGE Ekstraligi będzie na dobrej drodze do sięgnięcia po kolejne zwycięstwo. W pierwszym spotkaniu żużlowcy z Grodu Bachusa zwyciężyli 53:37.

Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Investhouse Plus PSŻ Poznań. Starcie o wszystko w 1. Lidze Żużlowej?!

Gospodarze jadą w tym sezonie jak z nut i niewiele wskazuje na to, żeby miało to się zmienić w meczu z gdańszczanami. „Myszy” do tej nie przegrały żadnego meczu, a w każdym z nich przy W69 zdobywali minimum 50 punktów. Wysoka forma żużlowców Enea Falubazu sprawdziła, że już zapewnili sobie wygraną w rundzie zasadniczej i mogą spokojnie oczekiwać na rywala w ćwierćfinale.

Z kolei Zdunek Wybrzeże Gdańsk to na ten moment ekipa ze środka tabeli, choć różnice w niej są niewielkie. W 12 dotychczasowych pojedynkach zdobyli 12 punktów ligowych. W niedzielę przyjdzie im zmierzyć się na niezwykle trudnym terenie. O zwycięstwo może być ciężko, jednak podopieczni Eryka Jóźwiaka udowodnili w tym roku, że ambicji im nie brakuje, przez co mogą powalczyć z gospodarzami. Na pewno drużynie przydałyby się dodatkowe „oczka” do klasyfikacji 1 Ligi Żużlowej.

Starcie wskaże nam, w jakiej dyspozycji są poszczególni zawodnicy. Kibice gości będą liczyć na dobry występ przede wszystkim liderów zespołu, co byłoby dobrym prognostykiem przed nadchodzącymi play-offami, w których gdańszczanie prawdopodobnie znajdą swoje miejsce. Najskuteczniejszymi zawodnikami gości w tym sezonie są Duńczycy, Nicolai Klindt oraz Mads Hansen i to od nich występu w głównej mierze będzie zależał wynik spotkania.

Start do pierwszego wyścigu w niedzielę, 9 lipca o godzinie 14.

Awizowane składy:

Enea Falubaz Zielona Góra:
9. Przemysław Pawlicki
10. Rasmus Jensen
11. Rohan Tungate
12. Wiktor Trofimow
13. Krzysztof Buczkowski
14. Maksym Borowiak
15. Michał Curzytek

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Daniel Kaczmarek
2. Michael Jepsen Jensen
3. Bartosz Tyburski
4. Keynan Rew
5. Nicolai Klindt
6. Seweryn Orgacki
7. Miłosz Wysocki

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *