Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Investhouse Plus PSŻ Poznań. Starcie o wszystko w 1. Lidze Żużlowej?!

Orzeł Łódź
fot. Sandra Rejzner

Autor: Edyta Wojdeł

Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Investhouse Plus PSŻ Poznań. Starcie o wszystko w 1. Lidze Żużlowej?!

Przed nami 12. runda 1. Ligi Żużlowej. Już w tę niedzielę 09.07 o godz. 14:00 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się kolejne rewanżowe spotkanie fazy zasadniczej. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmie na domowym torze Investhouse Plus PSŻ Poznań. Dla obydwu drużyn może być to mecz o być lub nie być w 1. Lidze.

Niedzielne spotkanie będzie jednym z dwóch zaplanowanym na ten dzień meczy, na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze podejmą gości z Poznania, z którymi w pierwszej odsłonie w Poznaniu wygrali czteroma punktami.

Drużyna H. Skrzydlewska Orzeł Łódź w ostatnim czasie znalazła się w bardzo trudnym położeniu i znajduje się na ostatnim miejscu klasyfikacji rozgrywek 1. Ligi Żużlowej. Pasmo łódzkich porażek rozpoczęło się w drugiej połowie maja w Rybniku i trwa nieprzerwanie, niezależnie od tego czy orły ścigają się na wyjeździe czy też w domowych warunkach. Ostatnich sześć porażek zaprowadziło drużynę Orłów na sam dół tabeli, a mecz z Poznaniem może okazać się dla nich starciem ostatniej szansy. Łodzianie kolejne spotkanie zmuszeni będą odjechać bez kapitana drużyny – Tomasza Gapińskiego, co wyraźnie odbija się na możliwościach tego zespołu.

Żużlowcy PSŻu Poznań zajmują natomiast tylko o jedną pozycję wyżej w klasyfikacji 1. Ligi, niż H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. W ubiegłym tygodniu jednak pokonali na własnym torze gości z Ostrowa Wielkopolskiego. To małe, bo jedynie dwupunktowe, zwycięstwo, mogło mieć jednak bardzo duże znaczenie pod kątem mobilizacji poznańskich Skorpionów. Dodatkowo od niedawna pieczę nad tą drużyną przejął Adam Skórnicki, który specyfikę łódzkiego owalu zna doskonale, co może okazać się kolejnym atutem przyjezdnych. Bez wątpienia pomocne dla Skorpionów będzie również doświadczenie Aleksandra Łoktajewa, który w drużynie łódzkiego Orła w swojej żużlowej karierze spędził łącznie cztery lata.

Czy świadomość bardzo kiepskiego położenia zmotywuje łódzkie Orły? Czy jednak bogate w atuty Skorpiony zechcą sięgnąć po kolejny triumf? Kto wywalczy sobie względnie stabilną szansę na utrzymanie w 1. Lidze żużlowej? O tym przekonamy się już w niedzielę.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. 6-go Sierpnia w Łodzi oraz na platformę Canal+ Sport5. Początek transmisji o godzinie 13:30. Sędzią zawodów będzie Piotr Lis, komisarzem toru Łukasz Izak, komisarzem technicznym Rafał Wojciechowski, a przewodniczącym Jury Maciej Polny.

Awizowane składy:

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Timo Lahti
10. Jakub Jamróg
11. Mateusz Tonder (U24)
12. Rune Holta
13. Niels-Kristian Iversen
14. Aleksander Grygolec
15. Mateusz Dul

Investhouse Plus PSŻ Poznań:
1. Kevin Fajfer
2. Jakub Martyniak
3. Antonio Lindbäck
4. Norbert Krakowiak (U24)
5. Aleksandr Łoktajew
6. Oskar Hurysz
7. Kacper Teska

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *