Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Falubaz Zielona Góra odsłania kolejne nazwisko w kadrze U24

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Falubaz Zielona Góra odsłania kolejne nazwisko w kadrze U24

Wielkimi krokami zbliżamy się do początku sezonu żużlowego 2024. Falubaz Zielona Góra w tegorocznych rozgrywkach wystartuje również w Ekstralidze U24. Dzisiaj zielonogórzanie ogłosili kolejnego zawodnika do swojej kadry do lat 24.

Nowym żużlowcem Mysz został Rume Thorst. 20-latek w minionym sezonie startował już w młodej Ekstralidze, reprezentując barwy wrocławskiej Sparty. W całym sezonie wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,250. Co ciekawe Thorst we Wrocławiu jeździł z innym zawodnikiem Falubazu U24, Mateuszem Łopuskim.

Duńczyk startuje w lidze duńskiej w jednym zespole z innym zawodnikiem Falubazu Przemysławem Pawlickim. Jak sam powiedział w rozmowie z mediami klubowymi zielonogórzan, jednym z powodów wyboru Zielonej Góry było właśnie polcenie przez starszego z braci Pawlickich.

– Chciałem jeździć w tej drużynie, ponieważ słyszałem same dobre opinie, inni zawodnicy bardzo polecali mi ten klub, znam też Przemka Pawlickiego, z którym startujemy w Danii w Grindsted – powiedział Rune Thorst w rozmowie z mediami klubowymi.

Falubaz Zielona Góra w swoim zespole do lat 24 będzie dysponował ciekawymi nazwiskami. Oprócz młodego duńskiego żużlowca znajdą się w nim między innymi Michał Curzytek, Krzysztof Sadurski, Oskar Hurysz czy młody utalentowany Czech Matous Kamenik.

FB IMG 1706689696740
Fot. Roman Biliński
FB IMG 1706689728039
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *