Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Dziś poznamy Indywidualnego Mistrza Polski! Drugi tytuł w weekend dla Bartosza Zmarzlika?

transmisja imp w łodzi
Fot. Jakub Malec

Autor: Kamil Tokarczyk

Żużel. Dziś poznamy Indywidualnego Mistrza Polski! Drugi tytuł w weekend dla Bartosza Zmarzlika?

Już dziś, tuż po zdobyciu złotego medalu w Drużynowym Pucharze Świata we Wrocławiu, nasi reprezentanci udadzą się do Krosna na trzeci i ostatni turniej w walce o Indywidualne Mistrzostwo Polski.

Olimpijski odleciał! Polacy ze złotym medalem. Janowski bohaterem! [RELACJA]

Jeszcze kilka godzin temu Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Dominik Kubera, Patryk Dudek i Janusz Kołodziej cieszyli się ze wspólnie zdobytego Pucharu DPŚ 2023, a już dziś o godzinie 19:00 wszyscy będą rywalizować przeciwko sobie w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Zdecydowanie najbliżej zwycięstwa w całym cyklu jest Bartosz Zmarzlik, który wygrał dwa poprzednie turnieje w Rzeszowie oraz Pile i mając 34 punkty na swoim koncie wydaję się że jego przewaga nad kolejnymi zawodnikami jest stosunkowo bezpieczna.

Walka o medal srebrny i brązowy powinna się rozwiązać pomiędzy Maciejem Janowskim a Patrykiem Dudkiem, których dzielą jedynie dwa punkty różnica, a z kolei czwarty Jarosław Hampel traci już do wspomnianej dwójki osiem i sześć punktów.

W ubiegłorocznym turnieju IMP w Krośnie najlepszy okazał się Dominik Kubera, lecz w tym roku zawodnik Motoru Lublin stracił szansę na walkę o tytuł przez kontuzję, który wykluczyła go z pierwszego turnieju finałowego w Rzeszowie. Kontuzja stanęła również na drodze Piotrowi Pawlickiemu, który po dobrych zawodach w Rzeszowie z pewnością miał nadzieję na zdobycie medalu. W Krośnie za to będziemy mogli oglądać jego starszego brata, Przemysława, który za sprawą dzikiej karty będzie czwartym zawodnikiem cyklu startującym w niższej klasie rozgrywkowej niż PGE Ekstraliga.

1. Patryk Dudek
2. Adrian Gała
3. Wiktor Lampart
4. Przemysław Pawlicki
5. Oskar Fajfer
6. Mateusz Świdnicki
7. Janusz Kołodziej
8. Wiktor Jasiński
9. Jarosław Hampel
10. Bartosz Zmarzlik
11. Wiktor Przyjemski
12. Kacper Woryna
13. Dominik Kubera
14. Krzysztof Buczkowski
15. Maciej Janowski
16. Szymon Woźniak

17. Mateusz Cierniak
18. Jakub Miśkowiak

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *