Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Żużel. Dwa dzisiejsze mecze Ekstraligi U24 odwołane!

Ekstraliga u24
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Dwa dzisiejsze mecze Ekstraligi U24 odwołane!

Ostatni tydzień nie jest łaskawy dla dyscypliny, którą jest żużel. Przez masowe opady, jakie nawiedziły nasz kraj, wszystkie mecze równie Pierwszej, jak i Drugiej Ligi zostały odwołane. Tym śladem poszła również Ekstraliga, odwołując dwa niedzielne mecze i zmieniając im termin na środę. Teraz kolejne mecze musiały zostać przeniesione na inną datę.

Jan Ząbik skomentował odejście Roberta Sawiny – “Poproszono mnie, abym do końca sezonu poprowadził zespół”

Mowa tutaj o dzisiejszych spotkaniach U24 Ekstraligi we Wrocławiu, gdzie U24 Beckhoff Sparta Wrocław miała podejmować Tauron U24 Włókniarz Częstochowa, a także w Gorzowie, kiedy to Enea Stal Gorzów miała mierzyć się z Orlen Celfast Wilkami Krosno. Pierwsze spotkanie we Wrocławiu nie odbędzie się, gdyż ze względu na niekorzystne prognozy tor na Stadionie Olimpijskim musi być przykryty plandeką do czasu środowego meczu z Motorem Lublin, natomiast w Gorzowie nie pojadą ze względu na stan toru i niekorzystne prognozy pogody. Nowe terminy spotkań nie są, póki co znane.

Odwołanie tak dużej ilości meczów sprawia, że końcówka sezonu stanie sie jeszcze bardziej intensywna, za co jednak nie można nikogo winić, bo jak wiemy, z pogodą się nie wygra. Pozostaje nam trzymać kciuki, aby w tym sezonie nie doszło już do takiego storpedowania rozgrywek naszej dyscypliny przez warunki atmosferyczne.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *