Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jan Ząbik skomentował odejście Roberta Sawiny – „Poproszono mnie, abym do końca sezonu poprowadził zespół”

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Jan Ząbik skomentował odejście Roberta Sawiny – „Poproszono mnie, abym do końca sezonu poprowadził zespół”

W czwartek środowisko Żużlowe obiegła informacja, że dotychczasowy szkoleniowiec For Nature Solutions Apatora Toruń, Robert Sawina, został zwolniony. Jego miejsce do końca sezonu zajął Jan Ząbik, który zastepował Sawinę podczas jego zawieszenia za przygotowanie toru na domowy mecz z Włókniarzem Częstochowa.

Martin Vaculik zdenerwowany po swoich błędach w meczu z Apatorem Toruń

W wywiadzie dla Eleven Sports, którego Ząbik udzielił przed meczem w Gorzowie, zapytany on został o całą sytuację, jaka wydarzyła się w ostatnich dniach w klubie. Doświadczony szkoleniowiec mówił, że został on poproszony o to, aby poprowadzić drużynę do końca tegorocznych rozgrywek. 77-latek dodał, że w końcu przydałby się medal w Toruniu.

„Będąc w klubie, poproszono mnie, żebym do końca sezonu poprowadził zespół, zrobię to z uwagi na to, że toruniowi to potrzeba i na pewno by sie przydał jakiś medal” – powiedział w wywiadzie dla Eleven Sports Jan Ząbik.

Klub z Torunia czeka bardzo ciężka przeprawa w ćwierćfinale, gdyż wiemy, że pojadą oni z drugim największym faworytem do złota, Motorem Lublin, który mimo, że bez Jacka Holdera, to będzie ultramocnym przeciwnikiem i być może zakończy sezon toruńskich „Aniołów”.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *