Żużel - Best Speedway Tv

Żużel. Lider drużyny francuskiej nie chce nakładać na siebie zbędnej presji | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żużel. Lider drużyny francuskiej nie chce nakładać na siebie zbędnej presji

Żużel

Żużel. Lider drużyny francuskiej nie chc nakładać na siebie zbędnej presji

Dimitri Berge był niewątpliwie jednym z bohaterów drugiego półfinału Drużynowego Pucharu Świata. Francuz pokazał się ze świetnej strony, zdobywając 14 punktów w 6 startach. Swoją świetną jazdą, Berge wprowadził reprezentację Francji do upragnionego barażu, a ilość “oczek” zdobytych przez żużlowca Landshut Devils, stanowiła ponad połowę wyniku “Trójkolorowych”.

Powrót żużla do Krakowa opóźniony

W wywiadzie dla Eurosportu podczas zawodów 27-latek zapytany został o cele, jakie wyznaczył sobie na ten sezon, patrząc na swoją świetną dyspozycję. Berge odpowiedział, że stara się nie nakładać żadnej presji na siebie i po prostu chce się cieszyć jazdą, a jak na razie nie idzie mu źle, ale to dopiero połowa sezonu, także trzeba być ciągle skupionym i solidnie pracować do końca.

“Jadę wyścig, za wyścigiem, staram się nie nakładać niepotrzebnej presji na siebie i staram się cieszyć żużlem, jak do tej pory sezon nie jest zły w moim wykonaniu, ale jesteśmy dopiero w połowie sezonu, więc musimy ciągle pracować i być skupieni do końca sezonu” – mówił w wywiadzie dla Eurosportu Dimitri Berge.

Dla Francuza ostatnie tygodnie należą do bardzo udanych, w ubiegłą niedzielę zdobył on 15 punktów w meczu ligowym na torze w Bydgoszczy, zapewniając swojej drużynie punkt bonusowy, teraz natomiast niósł na swoich plecach reprezentację Francji, która w debiucie na DPŚ, wjechała do barażu. Dimitri’ego Berge czeka sierpniowe Grand Prix Challenge w Gislaved i z taką formą może on się pokusić o sprawienie niespodzianki, i sensacyjny awans do cyklu SGP.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×