Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Lider drużyny francuskiej nie chce nakładać na siebie zbędnej presji

Żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Lider drużyny francuskiej nie chc nakładać na siebie zbędnej presji

Dimitri Berge był niewątpliwie jednym z bohaterów drugiego półfinału Drużynowego Pucharu Świata. Francuz pokazał się ze świetnej strony, zdobywając 14 punktów w 6 startach. Swoją świetną jazdą, Berge wprowadził reprezentację Francji do upragnionego barażu, a ilość „oczek” zdobytych przez żużlowca Landshut Devils, stanowiła ponad połowę wyniku „Trójkolorowych”.

Powrót żużla do Krakowa opóźniony

W wywiadzie dla Eurosportu podczas zawodów 27-latek zapytany został o cele, jakie wyznaczył sobie na ten sezon, patrząc na swoją świetną dyspozycję. Berge odpowiedział, że stara się nie nakładać żadnej presji na siebie i po prostu chce się cieszyć jazdą, a jak na razie nie idzie mu źle, ale to dopiero połowa sezonu, także trzeba być ciągle skupionym i solidnie pracować do końca.

„Jadę wyścig, za wyścigiem, staram się nie nakładać niepotrzebnej presji na siebie i staram się cieszyć żużlem, jak do tej pory sezon nie jest zły w moim wykonaniu, ale jesteśmy dopiero w połowie sezonu, więc musimy ciągle pracować i być skupieni do końca sezonu” – mówił w wywiadzie dla Eurosportu Dimitri Berge.

Dla Francuza ostatnie tygodnie należą do bardzo udanych, w ubiegłą niedzielę zdobył on 15 punktów w meczu ligowym na torze w Bydgoszczy, zapewniając swojej drużynie punkt bonusowy, teraz natomiast niósł na swoich plecach reprezentację Francji, która w debiucie na DPŚ, wjechała do barażu. Dimitri’ego Berge czeka sierpniowe Grand Prix Challenge w Gislaved i z taką formą może on się pokusić o sprawienie niespodzianki, i sensacyjny awans do cyklu SGP.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *