Przejdź do treści
Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Żużel. Czy były zawodnik Falubazu mógł zostać kapitanem drużyny?

Żużel
fot. Arek Siwek

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Czy były zawodnik Falubazu mógł zostać kapitanem drużyny?

Krzysztof Buczkowski gościł w Audycji Pięć Jeden, gdzie opowiadał o minionym sezonie w Falubazie, planach na kolejny czy komentował nowy regulamin. Na sam koniec wywiadu opowiedział o roli kapitana i ocenił swoje predyspozycje na to stanowisko.
370257380 368718515683254 3331033495874505577 n
Już dzisiaj o godzinie 20 na naszym kanale YouTube: Remigiusz Substyk

Rola kapitana i jej wpływ na żużlowca

Żużlowiec spędził dwa ostatnie lata w Winnym Grodzie. W zeszłym sezonie w Falubazie Zielona Góra kapitanem był Rohan Tungate, który zastąpił Piotra Protasiewicza. Buczkowski nadchodzący rok spędzi w Bydgoszcz, gdzie powalczy o awans do PGE Ekstraligi. Polonia już poinformowała, kto został kapitanem na sezon 2024. Będzie nim Mateusz Szczepaniak (więcej tutaj). Jednak czy szanse na zostanie kapitanem miał Krzysztof Buczkowski? Czy chciał nim zostać?

-Kapitanem nie jestem, więc okej. Pan Jurek [Kanclerz] nie chciał mi tego powierzyć ze względu na to, że w 2013 roku spadliśmy – śmieje się żużlowiec Polonii. – Tak naprawdę rola kapitana dla niektórych to jest nic, ale jednak coś tam daje. Ja jednak wolę zająć się troszeczkę swoją osobą i wymagać dużo od siebie, a później wiadomo, można pomagać kolegom.

Polonia Bydgoszcz
Fot. Marta Astachow

Propozycja zostania kapitanem w Zielonej Górze

-Nie czuję się w tej roli dobrze. Ja jestem po prostu trochę zamkniętym zawodnikiem i ciężko coś ze mnie wydusić. Miałem propozycję zostać kapitanem w Falubazie. Piotr przedstawił mi tą propozyjcę, ale zgodziliśmy się w jednym, że Rohan Tungate będzie lepszy pod względem, że jest bardziej komunikatywnym zawodnikiem – kończy były żużlowiec Falubazu.

Nie każdy może być kapitanem. Ważne jest by znać swoje mocne i słabe strony, a Krzysztof Buczkowski zdaje się, doskonale zna swoje możliwości oraz wie, w jakich rolach się sprawdzi bądź też nie. Otwarcie komunikuje klubowi, w którym jeździ, swoje przemyślenia, co na pewno ułatwia podejmowanie decyzji.

Falubaz
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *