Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Austriak chcę spróbować sił w drugiej lidze „Może uda się zdobywać więcej oczek i załapać się do klubu 2. Ligi Żużlowej”

Austriak
Fot. Sebastian Kossler Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Austriak chcę spróbować sił w drugiej lidze „Może uda się zdobywać więcej oczek i załapać się do klubu 2. Ligi Żużlowej”

Obecny sezon zakończył się już dla 18-letniego Austriaka, Sebastiana Kosslera, jeżdżącego w barwach Motoru Lublin. Żużlowiec z Austrii cały sezon jeździł w rozgrywkach U24 Ekstraligi i prezentował się różnie, raz jechał świetnie, a raz nie najlepiej. Sam zawodnik jednak nie poddaje się i ambitnie podchodzi do żużla, chcąc zaistnieć w naszej dyscyplinie.

W wywiadzie na oficjalnym kanale YouTube PGE Ekstraligi młody Austriak wypowiedział się na temat swoich planów odnośnie żużla. Powiedział on, że lubi jeździć tak często, jak to możliwe ze względu na to, że chce on uczyć się nowych rzeczy i stawać się lepszym zawodnikiem. Ma on nadzieję też na jazdę w Najlepszej Lidze Świata za jakiś czas, a także liczy na to, że wejdzie za kilka lat do cyklu SGP i osiągnie wiele w dyscyplinie.

Lubię jeździć tak często jak to możliwe, ponieważ muszę jeździć i uczyć się nowych rzeczy, by stawać się lepszym zawodnikiem. Mam nadzieję, że przyjdzie czas, w którym będę się ścigał w PGE Ekstralidze razem z dobrymi zawodnikami i będę przywoził sporo punktów. Liczę też, że w ciągu 2-3 lat znajdę się w Speedway Grand Prix i wiele osiągnę w tym sporcie” – mówił Sebastian Kossler w wywiadzie na oficjalnym kanale PGE Ekstraligi.

18-latek zdradził również swoje plany na przyszły sezon. Powiedział on, że będzie się ścigał w Ekstralidze U24 i chciałby dostać szansę w najwyższej klasie rozgrywkowej, jednak obecnie ściga się on w rozgrywkach młodzieżowych i tu pokazuje, co umie. Sam ma nadzieję na to, że będzie zdobywał lepsze punkty i uda mu się zdobyć angaż w 2. Lidze Żużlowej. Nie wyklucza on również jazdy w Szwecji, bądź Danii, bo chcę on jeździć jak najwięcej, aby coraz lepszym, a pewnego stać się najlepszym.

W następnym sezonie będę jeździć w U24 Ekstralidze. Chcę w niej zdobywać więcej punktów i liczę na szansę w PGE Ekstralidze, ale obecnie ścigam się tutaj i pokazuję, co potrafię. Może uda się zdobywać więcej oczek i załapać się do klubu 2. Ligi Żużlowej albo lidze szwedzkiej, bądź duńskiej. Chcę mieć coraz więcej jazdy, żeby stawać się lepszym i lepszym. Mam nadzieję, że pewnego dnia będę najlepszy na świecie – powiedział Austriak.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×