Przejdź do treści
Aktualności/Liga Szwedzka/Ligi Zagraniczne

Pogoda nie rozpieszcza nie tylko w Polsce! Żużel w Szwecji również przesunięty!

żużel

Autor: Edyta Wojdeł

Pogoda nie rozpieszcza nie tylko w Polsce! Żużel w Szwecji również przesunięty!

Żużel, to jeden ze sportów najbardziej uzależnionych od pogody, a w szczególności od opadów atmosferycznych. W tym tygodniu ze względu na deszcze przełożono już ostatnią rundę 1. i 2. Ligi Żużlowej, a także połowę 14. kolejki PGE Ekstraligi. Jak się okazuje słaba aura nie dotyczy tylko Polski!

Ze względu na bardzo złe prognozy pogodowe w nadchodzącym tygodniu, szwedzkie kluby żużlowe w porozumieniu ze Svemo zdecydowały dziś wieczorem o przełożeniu całej rundy finałowej o tydzień.

W tegorocznym sezonie żużlowym pogoda nie rozpieszcza nie tylko Polaków. W nadchodzącym tygodniu w całej Szwecji spodziewane są bardzo duże opady atmosferyczne. W związku z powyższym, kluby Elit Speedway Sverige w dniu dzisiejszym, w porozumieniu z Mikaelem Karlssonem, dyrektorem sportowym ds. żużla w Svemo, podjęły decyzję o odwołaniu wtorkowej rundy i przesunięciu jej o tydzień.

Wszystko to wynika z braku pewności, czy tory będą nadawały się do jazdy, z uwagi na prognozowane opady deszczu. Promy z Polski zostały już odwołane, a logistyka jest wyzwaniem od samego początku okresu wakacyjnego. Sytuację dodatkowo skomplikował fakt, przeniesienia meczy PGE Ekstraligi na środę. Ponadto w nadchodzący weekend w Rydze odbywa się kolejna runda Speedway Grand Prix, co oznaczałoby, że ​​na koniec tygodnia kilku szwedzkim zespołom mogłoby zabraknąć po 4-5 żużlowców w składzie.

Na łamach oficjalnych mediów ESS całą sytuację podsumował prezes Elit Speedway Sverige – Mikael Holmstrand.

„To niezwykła sytuacja, z którą mamy do czynienia zarówno pod względem pogody, jak i sportu. Wszystkie kluby ESS zgadzają się, że finałowa runda powinna być rozstrzygnięta na jak najbardziej sportowych zasadach i w jednej rundzie. To również z szacunku dla publiczności i sponsorów, w sytuacji gdy dramat o miejsca w play-offach jest tak duży, jak jest.”

Oznacza to, że szwedzkie ćwierćfinały rozpoczną się tydzień później, czyli 22 sierpnia. Elit Speedway Sverige wraz ze Svemo ma zamiar przeanalizować również możliwości dalszej kompresji play-offów i, jeśli będzie to możliwe, chce przeprowadzić finały w pierwotnie planowanym terminie. Jednakże w chwili obecnej przeanalizowanie możliwości w tym zakresie jest po prostu zbyt trudne. Głownie z uwagi na fakt, iż wiele żużlowych lig jest dotkniętych problemem opadów atmosferycznych i również ma opóźnienia w swoich harmonogramach.

fot. Pascal Lindh

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×