Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Znamy terminarz IMŚJ. Jedna z rund odbędzie się w Krośnie!

Znamy terminarz IMŚJ. Jedna z rund odbędzie się w Krośnie!

Autor: Jakub Żak

baner 1200 200

Znamy terminarz IMŚJ. Jedna z rund odbędzie się w Krośnie!

Oficjalnie FIM ogłosiło daty i miejsca rozegrania IMŚJ. W zeszłym roku cykl nie wyglądał tak, jak życzyliby sobie tego kibice, ponieważ odbyła się tylko jedna finałowa runda, do której zawodnicy zostali odgórnie wybrani, co sprawiło, że zabrakło wielu sporych nazwisk jak na przykład Czugunow. W tym roku ponownie awans do cyklu będzie można uzyskać przez eliminacje, które odbędą się 12 czerwca w Manchesterze, Rydze i w Guestrow, a weźmie w nich udział łącznie 4. Polaków. Rundy finałowe odbędą się natomiast 4 czerwca w Stralsund, 25 września w Krośnie i 1 października w Pardubicach.

Cyklowi smaczku dodaje fakt, że w eliminacjach pojawią się zawodnicy z dość egzotycznych (jak na żużel) miejsc. Do tego, że w tego typu imprezach mogą wziąć udział Francuzi, czy Amerykanie już się przyzwyczailiśmy, ale w tym roku w IMŚJ szansę na start w cyklu mogą otrzymać zawodnicy z takich krajów jak na przykład Estonia, Rumunia, czy też Argentyna.

Druga runda, która odbędzie się w Krośnie jest możliwa dzięki inwestycji w budowę oświetlenia, o czym dla oficjalnej strony Wilków Krosno mówił prezes Grzegorz Leśniak.

„Miło nam poinformować, że Krosno zostało gospodarzem jednej z trzech tegorocznych finałowych rund Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów! Taką decyzję podjęła właśnie Międzynarodowa Federacja Motocyklowa i Polski Związek Motorowy. Turniej na stadionie przy ul. Legionów odbędzie się w sobotę 25 września 2021 roku. Transmisję przeprowadzi stacja Eurosport. Wszystko dzięki inwestycji na stadionie w postaci budowy oświetlenia. To pierwsza międzynarodowa impreza, która trafiła do naszego miasta. Bez jupiterów na tego typu eventy nie ma szans. Cieszymy się, że dzięki transmisji w Eurosporcie turniej z Krosna będzie można oglądać w kilkunastu krajach.”

fot. FIM Speedway U21 World Championship/Facebook

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *