Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Znamy karę dla Taia Woffindena? Nowe informacje

Taia Woffindena
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Znamy karę dla Taia Woffindena? Nowe informacje

Już tydzień minął od słynnego w polskim środowisku żużlowym ataku w stylu MMA przeprowadzonego przez Taia Woffindena na jednym z leszczyńskich kibiców, który znalazł się w niedozwolonym miejscu po meczu pomiędzy Fogo Unią Leszno a Betard Spartą Wrocław. Lada moment powinniśmy poznać oficjalną karę, jaka czeka Brytyjczyka. W sieci pojawiły się już jednak przecieki.

Antonio Lindbaeck szczęśliwy z powrotu do reprezentacji “Bardzo się cieszę, że jestem znowu tutaj”

Michał Mitrut, a więc komentator i prowadzący studio PGE Ekstraligi na antenie Canal+ napisał, że według jego informacji kara dla Taia Woffindena ma być tylko finansowa. Trzykrotny mistrz świata nie musiałby zatem obawiać się o to, że zostanie zawieszony i swoim wybrykiem osłabi drużynę na czas kluczowej fazy sezonu.

Oczywiście na oficjalne stanowisko Komisji Orzekającej Ligi musimy jeszcze poczekać, ale rzeczywiście od początku całej sytuacji wydawało się, że zawieszenie na kilka spotkań w PGE Ekstralidze byłoby karą zbyt surową i wypaczającą wyniki sportowej rywalizacji. Brytyjczyk jednak musi ponieść konsekwencje swojego zachowania, więc warto by kara finansowa była wysoka.

Betard Sparta Wrocław musi radzić sobie w najbliższych tygodniach bez kontuzjowanego Piotra Pawlickiego. Gdyby ze składu zmuszony był wypaść Tai Woffinden, główny kandydat do złotego medalu DMP znalazłby się w ogromnych tarapatach.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *