Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zmarzlik wraca do siebie. ebut.pl Stal Gorzów – Platinum Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Zmarzlik wraca do siebie. ebut.pl Stal Gorzów – Platinum Motor Lublin [ZAPOWIEDŹ]

Nie trzeba było długo czekać na powrót Bartosza Zmarzlika do Gorzowa. Wychowanek Stali zmierzy się ze swoją byłą drużyną już w czwartej kolejce sezonu PGE Ekstraligi. Dla Lublinian na szali nie tylko dwa ligowe punkty, ale także odbudowanie pewności po wczorajszej domowej porażce z Betard Spartą Wrocław. W Gorzowie z kolei nikt broni przed w teorii mocniejszym rywalem nie będzie składać.

Kubera po hicie Ekstraligi: To nie jest nasz tor

ebut.pl Stal Gorzów rozpoczęła sezon lepiej, niż wielu się spodziewało. Gorzowska drużyna najpierw mocno postraszyła toruńskie „Anioły” na Motoarenie (47:43), potem bez problemu rozprawiła się u siebie z ZOOleszcz GKM Grudziądz (51:39), by następnie wprawić w osłupienie cały żużlowy kraj w Częstochowie (45:45). Oczywiście nie chodzi tutaj o sam wynik, a o fakt, jak Stal odrobiła dziesięciopunktową stratę w trzech ostatnich biegach. Ekipa Stanisława Chomskiego pokazała charakter i niebywałą wolę walki. Wykorzystali niemoc i niepewność Włókniarzy do samego końca.

Gorzowscy kibice nadal zaznaczają, że wyniki mogą być jeszcze lepsze, gdy do swojej najwyższej formy wróci Martin Vaculik. O ile Anders Thomsen i Szymon Woźniak świetnie weszli w sezon, o tyle Słowak nadal nieco męczy się, by przywozić do mety „trójki” i „dwójki”. Tak było właśnie podczas spotkania w Częstochowie, kiedy w pierwszych czterech startach Vaculik miał na swoim koncie jedynie sześć punktów z bonusem i żadnego biegowego zwycięstwa. W dwóch ostatnich wyjazdach na tor walnie przyczynił się jednak do końcowego sukcesu Stali, przyjeżdżając w obu przypadkach jedynie za swoim kolegą z pary. W Gorzowie liczą jednak na to, że w piątkowym spotkaniu przy nazwisku Słowaka pojawią się upragnione „trójki”.

Platinum Motor Lublin odjechał o jeden mecz mniej od swoich piątkowych rywali. W połowie kwietnia również świetnie poradzili sobie w Częstochowie, wygrywając ośmioma punktami. Niełapalny był wtedy Bartosz Zmarzlik. Trzykrotny mistrz świata miał jednak ogromne problemy wczoraj, gdy Motor podejmował Betard Spartę Wrocław na własnym obiekcie. Zmarzlik zaliczył jeden z najsłabszych występów w swojej seniorskiej karierze, zdobywając ledwie siedem punktów. Wychowanek Stali indywidualnie wygrał tylko jeden wyścig.

Po czwartkowym spotkaniu wielu zawodników może mieć do siebie uwagi. Słabo pojechali nie tylko Zmarzlik, ale również Jarosław Hampel czy Jack Holder. W drugiej połowie zawodów rytm stracił również Kubera. Jedynym seniorem, który pojechał równe zawody, był Fredrik Lindgren. Nie jest jednak tajemnicą, że gorzowski tor wyjątkowo nie leży Szwedowi, który z reguły ma problem, by dobrze wyjść ze startu, a potem na dystansie zwyczajnie nie wiele jest w stanie działać. W Lublinie z całą pewnością ogromne nadzieje, jeśli chodzi o sukces w piątkowy wieczór, pokładają w Bartoszu Zmarzliku. Kto jak nie on, ma poprowadzić swój zespół do zwycięstwa w Gorzowie.

ebut.pl Stal Gorzów pojedzie bez presji. W Gorzowie nikt przed sezonem nie wymagał, by na własnym torze pokonywać dwie najmocniejsze w tym sezonie drużyny z Lublina i Wrocławia. Wczorajszy dzień pokazał jednak, że Motor ma swoje problemy, a rozpędzona na początku sezonu Stal może je wykorzystać. W drużynie Stanisława Chomskiego panuje świetna atmosfera, dzięki której realna siła zespołu to coś o wiele większego niż czyste nazwiska, które widzimy w programie meczowym. Platinum Motor Lublin postara się zniwelować atut własnego toru gorzowskim żużlowcom i podnieść się po czwartkowej porażce. Jedno jest pewne. Czeka nas naprawdę sporo emocji.

Start do pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Eleven Sports 1. Ta rozpocznie się klasycznie w przypakdu tej stacji – 15 minut przed początkiem spotkania.

Składy:

ebut.pl Stal Gorzów

9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculik
12. Wiktor Jasiński
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

Platinum Motor Lublin

1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Jack Holder
4. Fredrik Lindgren
5. Bartosz Zmarzlik
6. Kacper Grzelak
7. Mateusz Cierniak

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *