Przejdź do treści
Aktualności żużlowe | Best Speedway TV/Indywidualne mistrzostwa Polski, ZKJ, PGE IMME, MIMP i Memoriały/Metalkas 2. Ekstraliga - Żużel

Zawodnik ROW-u z kontuzją! Brady Kurtz fatalnie zakończył udział w Indywidualnych Mistrzostwach Australii

📅 5 stycznia 2023    🕒 08:00    ⏱ 2 min czytania

Zawodnik ROW-u z kontuzją! Brady Kurtz fatalnie zakończył udział w Indywidualnych Mistrzostwach Australii

Brady Kurtz w ostatnim czasie startuje w mistrzostwach Australii. Pierwszej rundy w Gillman nie może zaliczyć do udanych, gdyż zakończył ją z kontuzją. Jego wypadek wyglądał naprawdę groźnie.

Trener Rekinów Antoni Skupień natychmiast skontaktował się z Kurtzem i zapytał go o konsekwencje upadku. Najpierw zawodnik poinformował, że znajduje się w szpitalu i czeka na badania. W drugiej przekazał już konkretne informacje.

Napisał (Brady Kurtz), że ma złamane żebro. Co to oznacza? To już zależy od tego, jak bardzo go to boli. Może się zdarzyć i tak, że on pojedzie w niedzielnej rundzie mistrzostw. To jest kontuzja, to jest złamanie, ale niewiele da się z tym zrobić. Połamanych żeber do gipsu się nie wsadzi. Tu potrzebny jest czas – mówił trener Antoni Skupień na oficjalnej stronie klubu.

Kariera trenerska Stanisława Chomskiego zbliża się ku końcowi – „Nie mogę powiedzieć, że kogoś oszukałem”

Skupień mówi nam, że w jego zawodniczych czasach nie raz i nie dwa zdarzały się sytuacje, że zawodnicy obwiązywali połamane żebra bandażem, wyjeżdżali na tor i walczyli z rywalami – czytamy. 

Miejmy nadzieję, że zawodnik jak najszybciej wróci do pełnej sprawności. 

Fot. Erik Kruse

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Autor tekstu:

Wiktoria Wybraniec

Zobacz wszystkie artykuły autora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *