Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zawodnik Falubazu pojechał do szpitala. Stracił wielką szansę

zawodnik Falubazu
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

Zawodnik Falubazu pojechał do szpitala. Stracił wielką szansę

Michał Curzytek stał w niedzielę przed świetną okazją, by przebić się do pierwszego składu NovyHotel Falubazu Zielona Góra. Polak dostał szansę jazdy od pierwszego biegu zamiast Jana Kvecha, jednak los zabrał mu szansę na pokazanie tego, co ma najlepsze.

Niestety trzeci wyścig, w którym pod taśmą na czwartym polu stanął Curzytek był powtarzany aż trzykrotnie. Ta trzecia powtórka odbyła się już bez zawodnika Falubazu. W pierwszym podejściu upadł Emil Sajfutdinow, a w drugim podejściu Rosjanin niestety zabrał ze sobą również Curzytka. Oczywiście nie było w tym żadnej winy Rosjanina. Żużlowcy startowali z trzeciego i czwartego pola, a że było ciasno, obaj wylądowali w dmuchanej bandzie. Niestety zawodnik Falubazu znalazł się w bardzo złym położeniu, ponieważ wpadł pod bandę razem z jednym z motocykli.

Początkowo trwała walka, by młody jeździec uczestniczył w dalszej fazie meczu. Kamery telewizyjne jednak uchwyciły, że ma on ogromne problemy z poruszaniem się i kulał na jedną nogę. Po dziesiątym wyścigu zdecydowano, że Michał Curzytek opuści stadion w karetce i przekieruje się na badania, by sprawdzić, czy nie dolega mu nic poważnego. Zawodnik U24 stracił przez zrządzenie losu szansę na wywalczenie sobie miejsca w składzie na kolejne spotkania. Miejmy nadzieję, że nie wypadnie z żużla na dłużej.

Michał Curzytek
Fot, Arkadiusz Siwek
Protasiewicz
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×