Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Zasłużony brązowy medal torunian. Nieskuteczny Tauron Włókniarz [OCENY POMECZOWE]

Torunian
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Bartosz Glapiak

Zasłużony brązowy medal torunian. Nieskuteczny Tauron Włókniarz [OCENY POMECZOWE]

For Nature Solutions KS Apator Toruń wywalczył brązowy medal PGE Ekstraligi w sezonie 2023. Podopieczni Jana Ząbika dość pewnie pokonali w dwumeczu Tauron Włókniarz Częstochowa. W niedzielnym meczu rewanżowym minimalnie zwyciężyły Lwy w stosunku 46:44, jednak nie miało to żadnego znaczenia. Przedstawiamy oceny pomeczowe.

Skala ocen: 1-6

For Nature Solutions KS Apator Toruń

Robert Lambert: 5-

Dość sinusoidalny występ przez prawie całe zawody, jednak swoje zrobił. Przyczynił się do wywalczenia przez torunian brązowego medalu. Na początku spotkania brał udział w biegach, gdzie goście powiększali przewagę w dwumeczu. Dziewiątą odsłonę dnia przegrał podwójnie w parze z Patrykiem Dudkiem, lecz ostatecznie nie miała ona większego znaczenia.

Patryk Dudek: 5-

Podobnie jak u Lamberta, solidny występ na torze w Częstochowie. Oprócz jednego nieudanego biegu, do czasu zapewnienia sobie przez KS Apator trzeciego miejsca w PGE Ekstralidze przywoził ważne punkty dla zespołu.

Wiktor Lampart: 5

Bardzo udany dwumecz w wykonaniu młodego zawodnika. Występy przeciwko Tauron Włókniarzowi były jego najlepszymi w tym sezonie. Zwyciężyli w inauguracyjnej gonitwie, kiedy przywiózł za plecami Leona Madsena oraz Mikkela Michelsena. Potem pokonał dwukrotnie także Kacpra Worynę oraz Maksyma Drabika, zatem na rozkładzie w tym dniu miał niemal całą drużynę spod Jasnej Góry.

Paweł Przedpełski: 3

Można było spodziewać się więcej po wychowanku torunian, który spędził dwa sezony w barwach ekipy Włókniarza. W pierwszym biegu dysponował szybkim sprzętem, jednak w dalszej fazie meczu pokonał jedynie juniora gospodarzy, Franciszka Karczewskiego.

Emil Sajfutdinow: 5

Dość standardowo w tym sezonie u lidera FNS KS Apatora. Występ oceniamy na „piątkę”. Wygrał niemal wszystkie swoje biegi, czym niekiedy wyprowadzał torunian na ponowne prowadzenie lub odrabiał lekkie straty. Na koniec oddał swój udział w piętnastym wyścigu Krzysztofowi Lewandowskiemu.

Mateusz Affelt i Oskar Rumiński: 1

Ciężko cokolwiek oceniać w kontekście jazdy obu zawodników w tym meczu, stąd taka ocena.

Krzysztof Lewandowski: 3

Wystartował w trzech wyścigach na bardzo trudnych rywali. Bardzo ważny w perspektywie meczu był bieg nr 10, w którym przywiózł za plecami Jakuba Miśkowiaka, czym podopieczni Jana Ząbika doprowadzili do remisu w zawodach i przybliżyli się do brązowego medalu.

Tauron Włókniarz Częstochowa

Mikkel Michelsen: 5

Takiego Duńczyka kibice chcieliby oglądać przez cały sezon. Zdecydowany lider swojej drużyny w tym meczu. Bardzo solidny występ, taki jakiego oczekuje się od zawodnika na tym poziomie w spotkaniu o sporą stawkę.

Maksym Drabik: 4

Również mocny punkt ekipy Lecha Kędziory. Dwukrotnie przywoził dla Tauron Włókniarza zwycięstwo 5:1 i raz 4:2. Dobrego występu zabrakło w najważniejszej części meczu, w biegu nr 13, kiedy to gospodarze stracili szansę na medal w tym sezonie PGE Ekstraligi.

Leon Madsen: 3

Bezbarwny występ Duńczyka. Kreowany na lidera Tauron Włókniarza nie wygrał żadnego biegu. Jedynie przywiózł jedno zwycięstwo 5:1 do mety. To zdecydowanie za mało dla takiego zawodnika. Zabrakło m.in. jego punktów, aby Lwy mogły skutecznie odrabiać straty do rywali.

Jakub Miśkowiak: 4

Podobnie jak w przypadku Maksyma Drabika. Solidny występ, jednak pozostaje na nim spora rysa w postaci przegranego biegu z Krzysztofem Lewandowskim, który wydawało się, że częstochowianie muszą co najmniej zremisować.

Kacper Woryna: 1

Nieudany występ wychowanka rybnickiego ROW-u. Kiepski na starcie i wolny na dystansie, tak w skrócie można podsumować jazdę Kacpra Woryny w tym meczu. W czterech startach przywiózł tylko dwa punkty.

Franciszek Karczewski i Kajetan Kupiec: 4

Dobre występy jak na juniorów. Swoje zrobili, zwyciężając wyścig młodzieżowy. W swoim późniejszych startach nie wyglądali źle na trasie i pewnie pokonywali juniorów For Nature Solutions KS Apatora Toruń.

K

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *