Żużel - Best Speedway Tv

Zapowiedź XVII Memoriału Edwarda Jancarza - wielkie ściganie bez uczestników Grand Prix! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Zapowiedź

Zapowiedź XVII Memoriału Edwarda Jancarza – wielkie ściganie bez uczestników Grand Prix!

bstv 1536x162 1

Zapowiedź XVII Memoriału Edwarda Jancarza – wielkie ściganie bez uczestników Grand Prix!

18 lipca w mieście nad Wartą odbędzie się turniej upamiętniający legendę gorzowskiego speedway’a – Edwarda Jancarza. W zeszłym roku zawody nie doszły do skutku przez pandemię, w tym sezonie organizatorzy zrobili wszystko, aby memoriał się odbył.

Od 1992 roku w północnej części województwa lubuskiego rozgrywany jest turniej upamiętniający Edwarda Jancarza. Jego imię nosi gorzowski stadion żużlowy oraz jedna z gorzowskich ulic.

W niedzielny wieczór na gorzowskim owalu będziemy podziwiać zmagania 16 znakomitych żużlowców. W zawodach wystąpi 63 miejscowych zawodników: Szymon Woźniak, Wiktor Jasiński i Rafał Karczmarz. Oprócz żużlowców Stali do miasta nad Wartą zawita Jason Doyle, który lubi ścigać się na stadionie im. Edwarda Jancarza. W Gorzowie nie zabraknie również Patryka Dudka. Zawodnik Falubazu dwukrotnie triumfował w turnieju. O jak najlepszy wynik w memoriale powalczy Kacper Woryna, który świetnie spisał się w meczu ligowym i dobrze czuje się na gorzowskim owalu. W tym sezonie w Gorzowie nie mieli okazji ścigać się Rohan Tungate, Dominik Kubera, Wadim Tarasienko, Andreas Lyager i Grzegorz Zęgota. Jednak to doświadczeni zawodnicy i na pewno sobie poradzą.

Ciężko wskazać faworyta tego turnieju. Miejscowi kibice mają nadzieję, że podium będzie żółto-niebieskie. Jednak czy tak się stanie? Tego dowiemy się w niedzielny wieczór.

Dodatkowo na fanów czarnego sportu, którzy zdecydują się przyjść na stadion, czeka koncert Michała Wiśniewskiego, oraz pokaz sztucznych ogni. 16 wybitnych zawodników w jednym miejscu z szacunku do historii tego nie można przegapić.

UWAGA! Ze względu na przełożone Grand Prix w Pradze na niedzielę, godzinę 13:00 w memoriale doszło do roszady uczestników. A zaproszenie w trybie awaryjnym przyjeli:

Adrian Miedziński➖Klub Sportowy Toruń

Adrian Gała-Fanpage➖Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Tomasz Gapiński➖TŻ Ostrovia

Grzegorz Walasek ➖TŻ Ostrovia

Początkowa Lista startowa XVII Memoriału Edwarda Jancarza:
1. Dominik Kubera
2. Jakub Miśkowiak
3. Martin Vaculik
4. Bartosz Smektała
5. Wadim Tarasienko
6. Bartosz Zmarzlik
7. Patryk Dudek
8. Andreas Lyager
9. Anders Thomsen
10. Kacper Woryna
11. Rohan Tungate
12. Szymon Woźniak
13. Jason Doyle
14. Grzegorz Zengota
15. Wiktor Jasiński
16. Rafał Karczmarz

Godz. 19:20 – Koncert Michała Wiśniewskiego
Godz. 19:45 – Prezentacja zawodników
Godz. 20:05 – Pierwszy bieg

fot. Stal Gorzów


Zostaw komentarz

0/100

×