Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Włókniarz treningowo podejmie Apator! Zapowiedz meczu Eltrox Włókniarz Częstochowa – eWinner Apator Toruń

Włókniarz

Autor: Adrianna Simiela

Włókniarz treningowo podejmie Apator! Zapowiedz meczu Eltrox Włókniarz Częstochowa – eWinner Apator Toruń

W najbliższą niedzielę, czyli 8 sierpnia w ramach 13. kolejki PGE Ekstraligi na Arena Zielona-Energia.com rozegrany zostanie mecz rewanżowy pomiędzy miejscowym Eltrox Włókniarzem Częstochowa a eWinner Apatorem Toruń. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wynikiem 49:41 dla Lwów, a co za tym idzie częstochowianie mają ośmiopunktową zaliczkę, by bonus trafił na ich konto.


Zarówno gospodarzom, jak i gościom wynik nie zmieni pozycji na jakich zakończą sezon. Włókniarz szansy na jazdę w najlepszej czwórce już nie ma, a Apator raczej utrzyma się w lidze.


Biorąc pod uwagę, że trzech zawodników z tego meczu brało udział w dwudniowym SGP w Lublinie zmęczenie może dać o sobie znać. Jednak formy jakie reprezentowali Lindgren, Madsen oraz Lambert szykują ciekawe zawody. Dla Apatora te spotkanie będzie zdecydowanie cięższe niż wcześniejsze, ponieważ ich lider Paweł Przedpełski odniósł kontuzje i mimo nazwiska wystawionego w składzie na torze go nie zobaczymy.


Trener Piotr Świderski w składzie swojego zespołu zrobił pewną zmianę, a mianowicie pod 9. wystawiony został Kacper Woryna, a pod 10. Bartek Smektała. A to oznacza, że w pierwszym biegu Kacper pojedzie z Fredrikiem Lindgrenem . Pod 5. zaś w przeciwnej drużynie Tomasz Bajerski wystawił Petra Chlupaca, ale najprawdopodobniej zastępowany będzie przez Lamberta. W Częstochowie mecz z Toruniem zawsze daje dodatkowe emocje . Dzieje się tak, ponieważ to właśnie z Apatorem w 2003 roku Włókniarz walczył o mi Drużynowe Mistrzostwo Polski. Złoto wtedy zdobyli właśnie częstochowianie, a na drugim miejscu sezon zakończyły Anioły.


Tym razem walka nie będzie o tak wysoką stawkę, ale emocji na pewno nie braknie.
Czy Włókniarz pokona osłabiony Apator i zgarnie 3 punkty? Czy może to właśnie zespół Tomasza Bajerskiego zaskoczy widzów i zdobędzie zwycięstwo? Na to  wszystko odpowiedź uzyskamy już w niedzielny wieczór. Początek zawodów o 19:15.
Sędzią zawodów będzie Michał Sasień.
Transmisja na Eleven Sports 1 od 18:45.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa
9. Kacper Woryna
10. Bartosz Smektała
11. Fredrik Lindgren
12. Jonas Jeppesen
13. Leon Madsen
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak
16. –

eWinner Apator Toruń:
 1. Jack Holder
2. Chris Holder
3. Paweł Przedpełski
4. Adrian Miedziński
5. Petr Chlupac
6. Krzysztof Lewandowski
7. Karol Żupiński
8. –

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *