Żużel - Best Speedway Tv

Czy tor przy al. Zygmuntowskich będzie nadal twierdzą lublinian? Zapowiedź meczu Motor Lublin - Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Motor Lublin

Czy tor przy al. Zygmuntowskich będzie nadal twierdzą lublinian? Zapowiedź meczu Motor Lublin – Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa

Czy tor przy al. Zygmuntowskich będzie nadal twierdzą lublinian?
Zapowiedź meczu Motor Lublin-Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa

W najbliższą niedzielę, 17 kwietnia o godzinie 19:15, Motor Lublin po raz pierwszy w tym sezonie wystąpi na lubelskim owalu. Ich przeciwnikiem będzie Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa.

W Wielką Niedzielę szykuje się zacięty mecz. Podrażnione ostatnią porażką częstochowskie Lwy będą chciały pokazać, na co je stać. Z kolei uskrzydlona wyjazdowym zwycięstwem drużyna z Lublina na pewno nie zamierza odpuszczać. Dodatkowo Koziołki w stronę zwycięstwa będzie niósł doping lubelskich sympatyków żużla, którzy obejrzą ten pojedynek w komplecie.

Częstochowianom odpowiada lubelski tor.
Możemy to zobaczyć po wynikach meczów w Lublinie we wcześniejszych sezonach. W 2019 roku wyrównany mecz zakończył się remisem, rok później to drużyna z Częstochowy była lepsza i spotkanie zakończyło się wynikiem 39:51. Dopiero w sezonie 2021 lublinianie pokonali drużynę spod Jasnej Góry- 49:41. Kto tym razem okaże się lepszy?

Obydwa zespoły są wyrównane. Może się okazać, że o wyniku końcowym zadecydują juniorzy. Śmiało można stwierdzić, że będą rywalizowały ze sobą dwie najlepsze pary juniorskie w Ekstralidze. Zarówno Mateusz Cierniak z Wiktorem Lampartem, jak i Mateusz Świdnicki z Jakubem Miśkowiakiem umieją ścigać się na wysokim poziomie i rywalizować z najlepszymi zawodnikami. Przy założeniu, że seniorzy obydwu drużyn pojadą równo, to od postawy młodzieżowców będzie zależało, który zespół okaże się lepszy.

Będziemy również świadkami walki dwóch Duńczyków, a tym samym liderów drużyn. Mowa o miejscowym Mikkelu Michelsenie i zawodniku drużyny przeciwnej- Leonie Madsenie. W pierwszej kolejce obydwaj przywieźli dla swoich drużyn najwięcej punktów. Na lubelskim torze Mikkel Michelsen powinien czuć się lepiej od starszego kolegi, lecz czy nie zaważy doświadczenie?

Przed niedzielnym meczem w Lublinie ma padać. Opady mogą wpłynąć na dopasowanie do toru. Przypomnijmy, że w tamtym sezonie Motor nie przegrał żadnego domowego meczu. Deszczowa pogoda może naruszyć lubelską twierdzę już w pierwszym spotkaniu na domowym torze. Czy tak się stanie? Odpowiedź na to pytanie dostaniemy już w niedzielny wieczór.

Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa

1.Leon MADSEN
2.Bartosz SMEKTAŁA
3.Fredrik LINDGREN
4.Jonas JEPPESEN
5.Kacper WORYNA
6.Jakub MIŚKOWIAK
7.Mateusz ŚWIDNICKI
8.

Motor Lublin

9.Jarosław HAMPEL
10.Mateusz TUDZIEŻ
11.Maksym DRABIK
12.Zastępstwo ZAW.
13.Mikkel MICHELSEN
14.Wiktor LAMPART
15.Mateusz CIERNIAK
16.Fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×