Zapowiedź meczu RM Solar Falubaz Zielona Góra – GKM Grudziądz

W piątek 26 czerwca miała rozpocząć się 3 kolejka PGE Ekstraligi. Niestety z powodu niezbyt łaskawych prognoz pogodowych, mecz odbędzie się z jednodniowym opóźnieniem. Tak więc Zielona Góra podejmie na swoim torze GKM Grudziądz w najbliższą sobotę.

Te zawody będą konkretnym sprawdzianem dla Falubazu, ale też dla GKM-u. W ostatnim meczu „Myszy” zostały pożarte przez Częstochowskie „Lwy” aż 31:59. Raczej nikt się nie spodziewał takiego pogromu przy W69.

Czy tym razem Zielona Góra postawi się gościom i pokaże, że jadą u siebie?

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, kto jest faworytem w tym starciu. Po stronie grudziądzan na razie najbardziej zawodzi Przemysław Pawlicki, który podczas ostatniego meczu na swoim torze, dowiózł do mety tylko jedno „oczko”. Za to świetnie spisują się Artiom Łaguta czy Nicki Pedersen. Tych dwóch panów może poprowadzić swój team do zwycięstwa.

Zielonogórski klub może pochwalić jedynie Martina Vaculika i kapitana Piotra Protasiewicza. Pozostali zawodnicy w 2 kolejce nie pokazali nic konkretnego. Być może przeanalizują swoje błędy i właśnie w tym meczu „odpalą”. Władze Falubazu na pewno na to liczą. Bo jak nie teraz, to kiedy?

To będzie bardzo ważny mecz dla obydwu drużyn, bo właśnie po nim będzie można ocenić siłę tych ekip. Po ostatniej porażce Zielona Góra tak łatwo nie odpuści. Ale Grudziądz, nawet ze słabą formą Pawlickiego, może pokazać moc.

Zapowiada się naprawdę zacięta walka, której nie można nie zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *