Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

Zapowiedź meczu Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Początek 5. kolejki 1. Ligi Żużlowej

Arged Malesa Ostrów

Autor: Edyta Wojdeł

Zapowiedź meczu Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Początek 5. kolejki 1. Ligi Żużlowej

Przed nami pierwsze spotkanie 5. kolejki. Już w tę sobotę 06.05 o godz. 19:30 na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się kolejne spotkanie fazy zasadniczej 1. Ligi Żużlowej. Arged Malesa Ostrów Wielkopolski podejmie na domowym torze H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

Sobotnie spotkanie będzie pierwszym, otwierającym 5. rundę na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze ostatnie spotkanie na własnym owalu zwieńczyli siedmiopunktową wygraną z ebebe PSŻem Poznań. W sobotę natomiast, na domowym torze, podejmą H. Skrzydlewską Orła Łódź. Ostatni raz zespoły te, na ostrowskim owalu konkurowały pomiędzy sobą w czerwcu 2021 roku, a spotkanie to zakończyło się remisem.

Gospodarze na swoim koncie mają jedną porażkę i trzy wygrane, w tym dwie na własnym torze. To bez wątpienia dobry prognostyk dla Arged Malesy Ostrowa Wielkopolskiego. Nie ulega bowiem wątpliwości, iż po czwartkowej wygranej z Poznaniem, będą oni chcieli podtrzymać passę domowych zwycięstw.

Dla H. Skrzydlewska Orła Łódź będzie, to natomiast kolejna okazja do odbudowania. Orły bowiem po czterech kolejkach, w zestawieniu wygranych i porażek wychodzą na zero. Drużyna z Łodzi odnotowała dwie wygrane i dwie porażki, zarówno po jednej na wyjeździe, jak i na domowym torze. Ostatnia potyczka tej drużyny z GKŻ Wybrzeżem Gdańsk zakończyła się wynikiem 43 do 47, a bilans małych punktów wynosi +2. Pod znakiem zapytania nadal stoi występ, powołanego do składu, kapitana łódzkiej drużyny Tomasza Gapińskiego.

Obydwa zespoły swoje ostatnie mecze odjechały w czwartek 04 maja, a co za tym idzie miały zaledwie po dwa dni na przygotowanie się i opracowanie taktyki na kolejne spotkanie 1. Ligi Żużlowej. Niesforna pogoda sprawia bowiem, iż tegoroczne żużlowe terminarze stają się bardzo napięte, czasu na zabiegi pozwalające poprawić osiągi jest zatem niewiele, nie wspominając już o możliwości odpoczynku i regeneracji sił.

O tym czy żużlowcy Arged Malesy Ostrowa Wielkopolskiego podtrzymają dobrą passę własnego toru, czy też goście z H. Skrzydlewska Orła Łodzi będą rozpoczną od nowa zbieranie jakże cennych, w drodze do fazy play off, dodatnich punktów, przekonamy się już w sobotę.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion oraz przed telewizory do kanału Canal+ Sport 5. Początek transmisji o godz. 19:00, początek spotkania o godz. 19:30. Sędzią zawodów będzie Paweł Michalak, komisarzem toru Krzysztof Guz, komisarzem technicznym Krzysztof Orzeł, a przewodniczącym Jury Zbigniew Kuśnierski.

Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski:
9. Oliver Berntzon
10. Grzegorz Walasek
11. Victor Palovaara
12. Matias Nielsen (U24)
13. Tobiasz Musielak
14. Jakub Poczta
15. Jakub Krawczyk

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Timo Lahti
2. Mateusz Tonder (U24)
3. Tomasz Gapiński
4. Jakub Jamróg
5. Niels-Kristian Iversen
6. Mateusz Dul
7. Aleksander Grygolec

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. KŻ Orzeł Łódź – Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×