Przejdź do treści
Aktualności

Zaczynamy zgrupowanie żużlowej Reprezentacji Polski!

Zaczynamy zgrupowanie żużlowej Reprezentacji Polski!

Autor: Redakcja

Zaczynamy zgrupowanie żużlowej Reprezentacji Polski!

11 maja Bydgoszczy rozpoczyna się Zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski. W przeciwieństwie do lat poprzednich, tym razem kadrowicze po raz pierwszy spotkają się nie na nartach, lecz od razu na torze. Zgrupowanie oficjalnie rozpocznie konferencja prasowa, podczas której dziennikarze poznają plany kadry na 2021 rok. Następnie przyjdzie czas na ciężką pracę.

Treningi na torze, obowiązki marketingowe oraz seminarium z POLADA – to główne punkty, które będą musieli zaliczyć reprezentanci Polski podczas zgrupowania kadry. Spotkanie w Bydgoszczy będzie pierwszym etapem przygotowań do walki o medale mistrzostw świata i Europy w sezonie 2021, ale także początek walki o skład na półfinał i miejmy nadzieję – finał Speedway of Nations.

– Zgrupowanie ma charakter treningowo – integracyjny. W trakcie sezonu spotykamy się nie tylko przy okazji Speedway of Nations, ale także meczów reprezentacji Polski. Obóz to jednak wyjątkowa okazja do zintegrowania drużyn. Mamy na zgrupowaniu zarówno juniorów jak i bardzo doświadczonych zawodników – mówi Piotr Szymański, Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Kadrowiczów ugości Hotel Mercure – Bydgoszcz Sepia. Mercure to nowoczesność i świetne warunki. Czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta Bydgoszczy w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Nova, Starego Rynku oraz Wyspy Młyńskiej.

– Celem reprezentacji Polski jest zawsze walka o najwyższe laury. Trener Rafał Dobrucki w debiutanckim roku pracy z kadrą chciałby wywalczyć złoty medal. Ja zawsze powtarzam, że naszym celem jest medal z najcenniejszego kruszcu. Tegoroczny finał Speedway of Nations zostanie rozegrany na nowym stadionie w Manchesterze. Tor nie jest jednak problemem, bo nasi jeżdżą dobrze wszędzie  dodaje Szymański.

Warto wspomnieć, że zawodnicy będą pod opieką selekcjonera reprezentacji, Rafała Dobruckiego, a także Mariusza Cieślińskiego, trenera przygotowania fizycznego. Oprócz zajęć sportowych, na kadrowiczów czeka również wykład. Do Bydgoszczy przyjedzie przedstawiciel POLADA, czyli Polskiej Agencji Antydopingowej.

Zgrupowanie potrwa trzy dni i weźmie w nim udział aż 22 zawodników.

inf. prasowe

fot. Michał Szmyd / Speedway Canvas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *