Żużel - Best Speedway Tv

Wymarzone zastępstwo za Zmarzlika w oczach Marka Grzyba | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Zmarzlika

Wymarzone zastępstwo za Zmarzlika w oczach Marka Grzyba

Wymarzone zastępstwo Zmarzlika w oczach Marka Grzyba

Najgłośniejszym newsem zeszłego sezonu było odejście Bartka Zmarzlika ze Stali Gorzów, której to barwy reprezentował nieprzerwanie od 2011 roku. Plotki o przejściu do Motoru Lublin pojawiły się już w połowie roku, a faktem stały się w listopadzie, gdy Motor zaprezentował swój skład na nadchodzący sezon.

Bandy założone, w piątek pierwszy trening Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Odejście trzykrotnego indywidualnego mistrza świata na żużlu było ciosem dla Stali. Klub z Gorzowa dołożył wszelkich starań, by zatrzymać u siebie Thomsena, Woźniaka oraz Vaculika. Władze klubu żużlowego o odejściu Zmarzlika wiedziały dużo wcześniej, o czym w rozmowie z nami wspomniał były prezes Stali – Marek Grzyb. Podczas rozmowy został zapytany o to kogo, by widział w składzie Stalowców za Bartka.

„Dowiedziałem się (o odejściu Bartosza Zmarzlika – dop.red.) trochę przy okazji o tym, że ten transfer jest jakby już klepnięty. Trzeba się by zastanowić, jakie były możliwości. Jest kilku zawodników, którymi moglibyśmy być zainteresowani. Dzisiaj z perspektywy czasu jakby ciężko o tym mówić, za to wiadomo, że potrzebowalibyśmy jakiegoś Polaka. Jeden wydawał mi się bardzo sensowny, pomimo tego, że mogą być różnego rodzaju animozje związane z tym wyborem i jest jeden, który wydaje mi się, że będzie miał fantastyczną karierę. Oczywiście zdawałem sobie z tego sprawę, że to mogłoby być niemożliwe, albo bardzo skomplikowane [wyciągnięcie go z dotychczasowego klubu], ale pokazał Włókniarz, że dało się wyciągnąć Maksa Drabika i Michelsena z Motoru Lublin, a skoro ich się dało wyciągnąć…

Sam rozmawiałem, zanim ten zawodnik poszedł do Motoru Lublin, z tym akurat zawodnikiem i jego otoczeniem. Ja bym bardzo chciał zobaczyć Dominika Kuberę, jeżeli mógłbym mówić o jakimś zawodniku, którego podoba mi się całokształt, nie tylko to jakim sportowcem potrafi być, w jakiej formie jeździ na motorze, ale też, jakim jest człowiekiem. To Dominik Kubera w Stali Gorzów to byłby hit.”

Dominik Kubera od dwóch sezonów reprezentuje żużlowy Motor Lublin i w jego barwach wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 1,795 w sezonie 2021 oraz 2,140 w sezonie 2022. Postawa Kubery w zeszłym sezonie miała istotny wpływ na zdobycie tytułu mistrzowskiego przez drużynę z Koziego Grodu i obecnie jest jednym z głównych ogniw w składzie Koziołków. Wcześniejsze lata spędził w Unii Leszno, której jest wychowankiem.

fot. własna

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY. Kliknij TUTAJ.

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×