Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Wyjazdowa runda Wilków Krosno?

Wyjazdowa runda Wilków Krosno?

Autor: Małgorzata Olejniczak

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC

Wyjazdowa runda Wilków Krosno?

Dzisiaj ogłoszono, że 1 liga żużlowa wystartuje zgodnie z planem, czyli 3 kwietnia. Taka informacja z pewnością nie ucieszyła zarządu i zawodników Wilków Krosno. Na stadionie beniaminka cały czas trwają prace modernizacyjne, uniemożliwiające żużlowcom jazdę na domowym torze.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem do 30 kwietnia 2021 roku krośnieńska spółka AGZ wykona oświetlenie na stadionie przy ul. Legionów w Krośnie. Po tej dacie mają nastąpić odbiory kontrolne. Wiadomo już, że dwa pierwsze domowe, zaplanowane na kwiecień, mecze Wilków odbędą się w terminach rezerwowych rozgrywek zaplecza Ekstraligi. Termin prac może się wydłużyć, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Robimy wszystko, co możliwe żeby przesunięcia były jak najmniejsze. Mimo niesprzyjającej pogody działamy z minimalnym poślizgiem (…). Oczywiście najbardziej wrażliwym punktem jest pogoda. Przy sprzyjającej aurze niektóre roboty wykonuje się dzień, a jeśli pogoda nie dopisuje to może się wszystko przedłużać (…). Na przykład do stawiania masztów też potrzeba będzie odpowiedniej aury. Musi być wtedy bezwietrznie, bo dźwig będzie musiał umieszczać elementy na wysokości, a ludzie odpowiednio zabezpieczeni będą to wszystko skręcać. Nie może być na przykład deszczu czy wyładowań atmosferycznych(…). Jest kilka tych czynników decydujących o tempie prac, ale najważniejszy to pogoda. Na nią nie mamy wpływu, więc musimy pamiętać o tym przy wszelkich terminach. Trzeba trzymać kciuki żeby aura nam dopisywała niczym krośnieńskim żużlowcom w zeszłym sezonie” – mówił pod koniec lutego, w rozmowie z serwisem wilkikrosno.pl, prezes firmy AGZ sp. z o.o. Grzegorz Zarzycki.

Taki stan rzeczy oznacza, że drużyna Wilków zmuszona będzie, przynajmniej przez pierwszy miesiąc rozgrywek jeździć tylko na wyjazdach. Gdyby jednak warunki pogodowe uniemożliwiły terminowe zakończenie prac na stadionie, podkarpacka drużyna zmuszona będzie do jazdy na obcych owalach przez dłuższą część sezonu. Jak długo? Wszystko zależy od momentu w którym stadion zostanie oddany do użytku. Z podobnym problemem borykał się Orzeł Łódź, kiedy w sezonie 2018 wszystkie mecze pierwszej rundy musiał rozegrać na obcych stadionach. Powodem tego była przeciągająca się budowa łódzkiej Motoareny. W przypadku Wilków Krosno do takiej sytuacji raczej nie dojdzie, bowiem zakres zaplanowanych prac jest znacznie mniejszy, niż przy budowie nowego stadionu w Łodzi.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *