Żużel - Best Speedway Tv

Gorzka wygrana ZOOLeszcz GKM-u. Pedersen i Pawlicki kontuzjowani | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Pawlicki

Gorzka wygrana ZOOLeszcz GKM-u. Pedersen i Pawlicki kontuzjowani

Gorzka wygrana ZOOLeszcz GKM-u. Pedersen i Pawlicki kontuzjowani

ZOOLeszcz GKM Grudziądz zwyciężył w niedzielnym pojedynku z Fogo Unią Leszno. Podopieczni Janusza Ślączki pokonali na własnym stadionie leszczyńskie Byki w stosunku 50:40. Wygrana ta jednak ma gorzki smak. Spotkania nie ukończyli Nicki Pedersen oraz Piotr Pawlicki, którzy uczestniczyli w fatalnym karambolu.

Pawlicki

Pojedynek nie poszedł po myśli podopiecznych Piotra Barona. Gospodarze objęli prowadzenie w biegu juniorskim, kiedy to wygrali podwójnie. Kacper Łobodziński świetnie wystartował, a Kacper Pludra wykorzystał błędy na trasie swoich niedawnych kolegów z zespołu – Huberta Jabłońskiego oraz Damiana Ratajczaka. Fatalna w skutkach okazała się trzecia odsłona dnia. W wyścigu doszło to wypadku z udziałem Piotra Pawlickiego i Nickiego Pedersena. Obaj zawodnicy zderzyli się na wejściu w pierwszy łuk po ataku długą prostą wychowanka biało-niebieskich. Na nieszczęście obu Duńczyk odbił się od młodszego braci Pawlickich i z dużą prędkością wjechał prosto w dmuchaną bandę. Na tor niebezpiecznie upadł także zawodnik gości.

Obaj zawodnicy nie podnieśli się już z toru o własnych siłach i przewieziono ich do szpitala na szczegółowe badania. W trakcie dalszej części spotkania przyszły pierwsze informacje o stanie zdrowia żużlowców. Nicki Pedersen doznał złamania panewki kości biodrowej oraz miednicy w dwóch miejscach. U Piotra Pawlickiego zdiagnozowano złamanie obu łopatek.

Oba zespoły zmuszone były do kontynuowania zawodów bez swoich kluczowych zawodników. Zdecydowanie lepiej w tej sytuacji odnaleźli się miejscowi, którzy nie dawali rywalom szans na odrobienie niewielkiej straty. Dobitnie grudziądzanom pomógł fakt korzystania z zastępstwa zawodnika, co w połączeniu z dobrą postawą pozostałych seniorów dało im dwa punkty meczowe i solidną zaliczkę przed rewanżem w Lesznie.

Na torze przy Hallera 4 po stronie przyjezdnych brylował Janusz Kołodziej. Nikogo już nie dziwi w tym sezonie widok szybkiego na dystansie kapitana leszczyńskiej Unii. Sam “Koldi” jednak meczu nie wygra, szczególnie przy stracie jednego zawodnika. Przed biegami nominowanymi na tablicy widniał wynik 42:36. Sytuacja zmieniła się w czternastej odsłonie dnia. Frederik Jakobsen i Norbert Krakowiak przypieczętowali zwycięstwo swojej drużyny pokonując słabo spisujących się w tych zawodach Jasona Doyle’a oraz Davida Bellego.

Gospodarzy z pewnością cieszyć może postawa całego zespołu, który stanął na wysokości zadania w obliczu kontuzji Nickiego Pedersena. W przypadku Duńczyka za wcześnie jeszcze na diagnozy dotyczące przerwy w startach, gdyż kontuzja wygląda na bardzo poważną. Inaczej wygląda sytuacja drugiego poszkodowanego w wypadku. – Piotr Pawlicki doznał złamania dwóch łopatek podczas wypadku na torze w Grudziądzu. Bezpośrednio po wypadku zawodnik został odwieziony do szpitala na szczegółowe badania, który wykazały złamania. Zawodnik opuścił już szpital w Grudziądzu. Przewidywany czas rekonwalescencji to około 6 do 8 tygodni – przekazał w oficjalnym komunikacie Tomasz Gryczka, lekarz klubowy Fogo Unii Leszno.

Punktacja:

ZOOLeszcz GKM Grudziądz: 50
9. Przemysław Pawlicki (1*,2,3,2,2,1*) 11+2
10. Krzysztof Kasprzak (2,2*,1*,2,3,2) 12+2
11. Frederik Jakobsen (2,1*,1*,3,3) 10+2
12. Zastępstwo zawodnika
13. Nicki Pedersen (U/NS,-,-,-,-) 0
14. Kacper Łobodziński (3,0,0) 3
15. Kacper Pludra (2*,1,0,1) 4+1
16. Norbert Krakowiak (3,2,3,U,0,2*) 10+1

Fogo Unia Leszno: 40
1. Jason Doyle (3,1,0,1,1) 6
2. Janusz Kołodziej (2,3,3,3,2,3) 16
3. David Bellego (0,3,1*,1*,0) 5+2
4. Jaimon Lidsey (3,0,2,3,2,0) 10
5. Piotr Pawlicki (W,-,-,-) 0
6. Damian Ratajczak (0,1,0) 1
7. Hubert Jabłoński (1,1,0) 2
8. Antoni Mencel (0) 0

Fot. Fogo Unia Leszno

Zostaw komentarz

0/100

×