Żużel - Best Speedway Tv

Wydatki żużlowca przed sezonem. Brytyjczyk podał kwoty | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Brytyjczyk

Wydatki żużlowca przed sezonem. Brytyjczyk podał kwoty

Wydatki żużlowca przed sezonem. Brytyjczyk podał kwoty

Żużel to nie jest tani sport. Wiedzą o tym wszyscy, którzy są z nim związani. Z reguły nie wiemy, ile konkretnie na sprzęt wydają poszczególni zawodnicy. Ostatnio jednak szczegółami podzielił się nowy nabytek OK Bedmet Kolejarza Opole, Adam Ellis.

Jack Holder o zmianach i startach u boku mistrza świata

Brytyjczyk na swoim koncie na Twitterze zamieścił wpis, w którym podał ze szczegółami kwoty poszczególnych składowych potrzebnych żużlowcowi na przygotowanie do sezonu. W przypadku Ellisa oprócz startów w Polsce, dochodzą jeszcze mecze w lidze angielskiej, które generują dodatkowe koszty.

Zawodnik jednocześnie podkreślił, jak ważne jest wsparcie finansowe. – Jeśli ktoś zastanawia się, jak ważny jest sponsoring dla żużlowca, oto lista moich wydatków przed startem sezonu 2023 – napisał.

Lista obrazuje, jak drogim sportem jest żużel. Na starty w Europie potrzeba kilku kompletnych motocykli. Do tego dochodzą koszty serwisowania oraz vana. Przykładowo Brytyjczyk na same silniki musiał wydać 7000 euro, a na koła i opony odpowiednio 3200 oraz 2900 euro. Tych rzeczy jest znacznie więcej. Według żużlowca urodzonego we Francji, łączne wydatki przed rozpoczęciem sezonu w Europie opiewają na kwotę 67 120 euro, czyli około 315 tysięcy złotych.

Do tego doliczył jeszcze wydatki na przygotowanie sprzętu na starty w angielskiej Premiership w barwach Sheffield Tigers. Tutaj Brytyjczyk wycenił je na 8150 euro, czyli na ten moment ponad 38 tysięcy złotych.

– Są zawodnicy, którzy wydają więcej, a niektórzy wydają mniej. Ale jestem prawie pewien, że powiem za nich wszystkich, że doceniają wsparcie, jakie otrzymują – dodał Adam Ellis.

Reklamy

fot. Emilia Hamerska – Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×