Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wybrzeże z zaległościami i bez kontraktów na przyszły sezon

Wybrzeże

Autor: Jakub Bielak

Wybrzeże z zaległościami i bez kontraktów na przyszły sezon

Jak informuje lokalny portal trojmiasto.pl Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma poważne problemy tuż po zakończeniu sezonu 2022. Na północy Polski szykują się gorące i nerwowe tygodnie, a kibice muszą uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości w oczekiwaniu na oficjalne ogłoszenie transferowych ruchów. 

Smederna ze złotem szwedzkiej Bauhaus-Ligan! [RELACJA]

Gdańszczanie ogłosili już kilka tygodni temu, że pozostaną u nich trzej liderzy zespołu – Rasmus Jensen, Timo Lahti i Adrian Gała. Jak się okazuje, żaden z wymienionych nie podpisał z Wybrzeżem umowy na przyszły rok, a ustalenia dotyczące kontynuowania współpracy były jedynie słowne. Biorąc pod uwagę zaległości finansowe z tego sezonu (trojmiasto.pl mówi o kwocie ponad 700 tysięcy złotych) absolutnie nie jest pewne, że żużlowcy będą chcieli pozostać w Gdańsku.

Rasmus Jensen to zawodnik, którego u siebie w szeregach widziałby zapewne każdy klub pierwszoligowy. Timo Lahti po raz kolejny udowodnił, że także może być liderem zespołu na zapleczu PGE Ekstraligi. Po obu zawodników ustawia się długa kolejka chętnych, a w obliczu problemów finansowych ich aktualnego pracodawcy, nie byłoby nic dziwnego, gdyby postanowili oni zmienić środowisko. 

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Wszyscy dobrze wiemy, jak cenione przez zawodników są kluby, które wypłacają pieniądze na czas, bez żadnych zaległości. W przypadku gdańskiego Wybrzeża mowa o sporych kwotach, które według rzecznika prasowego klubu, Rafała Sumowskiego zostaną w najbliższej przyszłości uregulowane. W Gdańsku zresztą doskonale zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Niewypłacalność dyskwalifikuje ich możliwość startu w przyszłym sezonie żużlowym.

fot. Sonia Kaps

1 odpowiedź do “Wybrzeże z zaległościami i bez kontraktów na przyszły sezon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *