Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Wraca jeden z najbardziej znanych Memoriałów. Prezes zapowiedział już, że pojawi się mistrz świata

Memoriał
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Wraca jeden z najbardziej znanych Memoriałów. Prezes zapowiedział już, że pojawi się mistrz świata

To już pewne. Do żużlowego kalendarza po trzech latach powróci Memoriał Edwarda Jancarza. Ostatnia edycja tego turnieju odbyła się w 2021 roku. Wówczas triumfował niespodziewanie Wadim Tarasienko. Teraz o podobną sensację będzie dużo trudniej, ponieważ prezes Stali Gorzów zapowiedział już, że jedno z zaproszeń wyśle do absolutnie najlepszego żużlowca świata.

Waldemar Sadowski, a więc sternik klubu z Gorzowa przyznaje, że Memoriał musiał koniec końców powrócić do żużlowego kalendarza. Jest to zbyt ważne już w Gorzowie i w ogóle w całej Polsce wydarzenie, by pozwolić sobie na dłuższy rozbrat z nim.

Te zawody musiały powrócić. Nie tylko z uwagi na charakter sportowy, ale również hołd i wyraz szacunku dla legendy żużla, Edwarda Jancarza. Ten turniej ma głębokie znaczenie dla tradycji miasta Gorzów i regionu, to integralna część dziedzictwa sportowego, będąc jednocześnie hołdem dla kultury żużlowej w tym regionie – mówi cytowany przez klubową stronę Waldemar Sadowski.

Zawody zaplanowane zostały na wiosnę. Oznacza to, że najprawdopodobniej będzie to jeden z pierwszych turniejów towarzyszkich przed startem nowego sezonu, niemal na pewno przed 1. kolejką PGE Ekstraligi. Żużlowcy powinni więc przyjmować zaproszenia, aby łapać okazję do startów przed początkiem najważniejszych rozgrywek. Waldemar Sadowski już zapewnił kibiców na łamach klubowych mediów, że jednym z zaproszonych będzie Bartosz Zmarzlik.

Kibice! Szykujcie się! W przyszłym roku będziemy organizować turniej na wiosnę. Spróbujemy go wpisać na stałe do kalendarza, tak aby znowu była to impreza otwierająca sezon żużlowy. Zamierzamy zadbać o jak najlepszą obsadę, w której znajdą się gwiazdy światowego żużla. Jedno z pierwszych zaproszeń otrzyma aktualny mistrz świata i wychowanek gorzowskiego klubu Bartosz Zmarzlik. Teraz musimy jednak zaczekać na publikację wszystkich kalendarzy, a to wydarzy się w okolicach połowy grudnia. Wtedy będziemy mogli podać konkretny termin.

Wszyscy wiemy, że czterokrotny mistrz świata odszedł z Gorzowa w dość skomplikowanych okolicznościach, a niektórzy miejscowi kibice potrafili nawet wygwizdać swojego wychowanka, gdy ten pojawił się na „Jancarzu” z drużyną Platinum Motoru Lublin. Wielu jednak nadal kocha Zmarzlika i z pewnością ucieszy się z możliwości powitania go i obejrzenia na żywo u progu sezonu. Pozostaje nam już tylko czekać na datę wydarzenia oraz na spływające, zapewne już wczesną wiosną, informacje o obsadzie Memoriału.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *