Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Włókniarz Częstochowa z jasnymi planami na nadchodzący sezon PGE Ekstraligi „Na pewno chcemy wywalczyć medal”

Włókniarz Częstochowa
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Paweł Płóciniak

Włókniarz Częstochowa z jasnymi planami na nadchodzący sezon PGE Ekstraligi „Na pewno chcemy wywalczyć medal”

Już za niecały miesiąc wystartuje PGE Ekstraliga, bowiem 12 oraz 14 kwietnia odbędzie się pierwsza runda tego sezonu. Ostatnio Tauron Włókniarz Częstochowa po powrocie z Hiszpanii miał okazję zaprezentować się kibicom przed nadchodzącymi rozgrywkami ligowymi.

Włókniarz Częstochowa zaprezentowany

Dla Kajetana Kupca poprzedni sezon był debiutanckim w PGE Ekstralidze. Młodzieżowiec Tauron Włókniarza Częstochowa przez całe rozgrywki zanotował średnią trochę poniżej punktu na bieg. Przed nim drugi sezon w najlepszej lidze świata, w którym powinien być podstawowym juniorem drużyny. Ostatnio Kupiec miał okazję zaprezentować się kibicom podczas prezentacji całej drużyny Tauron Włókniarza Częstochowa 8 marca w miejscowej galerii jurajskiej.

Prezentacje, jak ta właśnie miniona, budzą inne odczucia, niż te przed meczami ligowymi. To jest fajne, kiedy możemy się spotkać „sam na sam” z zagorzałymi kibicami, którzy przybywają na każdy nasz mecz czy na tego typu eventy, jak ten. Trzeba to docenić, że fani regularnie przychodzą na imprezy z naszym udziałem. Zawsze jest fajna atmosfera, na którą nigdy nie można narzekać. Jest to jak najbardziej pozytywne. – twierdzi Kupiec dla ekstraliga.pl

Kajetan Kupiec i obóz z drużyną jego oczami

Na przełomie lutego oraz marca zawodnicy Tauron Włókniarza Częstochowa odbywali zgrupowanie w hiszpańskim Calpe. Podczas obozu nie było całej drużyny „Lwów”, ponieważ brakowało Maksyma Drabika. W Hiszpanii żużlowcy przygotowywali się do sezonu, jeżdżąc na rowerze, spędzając czas na siłowni. Nie zabrakło również czasu na sporty drużynowe takie jak siatkówka czy piłka nożna, więc była możliwość jeszcze lepszej integracji zespołu. Dla Kajetana Kupca wychowanka Akademii Janusza Kołodzieja był to pierwszy taki obóz.

– To był mój pierwszy wyjazd na obóz za granicą i w ogóle pierwsze takie zgrupowanie Tauron Włókniarza od dłuższego czasu. Cieszę się bardzo z tego wyjazdu. Wszyscy na tym obozie mieliśmy cały czas uśmiechy na twarzach. Nie było żadnych spięć. Każdy z nas z tego pobytu w Hiszpanii był zadowolony. Panowała bardzo dobra atmosfera, szczerze mówiąc nie pamiętam, kiedy ostatni raz taka była w naszej drużynie. Z pewnością bardzo mocno to zaprocentuje w przyszłości. – przyznał.

Nadchodzący sezon PGE Ekstraligi

W poprzednich rozgrywkach PGE Ekstraligi Tauron Włókniarz Częstochowa rozczarował, nie zdobywając medalu pomimo zmian, jakie miały miejsce przed sezonem, gdy szeregi „Lwów” opuścili Fredrik Lindgren oraz Bartosz Smektała, a drużynę zasilili Mikkel Michelsen i Maksym Drabik. Cała drużyna na pewno będzie robić wszystko, by nadchodzący sezon był bardziej udany od poprzedniego. Pierwsza okazja do tego będzie 12 kwietnia, kiedy na inaugurację zmierzą się w Lesznie z Fogo Unią. Włókniarz zamierza zakończyć złą passę meczów otwierających sezon, bowiem trzy ostatnie takie pojedynki zakończyli tylko z jednym oczkiem.

Obserwujemy inne drużyny i rozglądamy się za nimi. Nie ma w tej lidze słabych rywali. Wszyscy równie mocno przygotowują się do sezonu. Na pewno chcemy wywalczyć medal, bez dwóch zdań. Wszyscy jednakże jesteśmy sportowcami. Każdy z nas ma swoje ambicje i chcemy jak najlepiej wypaść, pojechać i zapunktować. Wydaje mi się, że wszystkie zespoły przygotowują się po to, aby koniec końców stanąć na najwyższym stopniu podium. Czy to się nam uda? Zobaczymy. Nie chcę niczego obiecywać, ale na pewno dołożymy wszelkich starań, żeby tak się skończyło. – powiedział.

366363756 805471718253268 1338378869973726029 n
Fot. Roman Biliński
359456826 780525830747857 5683838812083472249 n
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *