Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wadim Tarasienko: -“Nie umiem jeździć defensywnie, bo tego nie praktykowałem”

Wadim Tarasienko
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Redakcja

Wadim Tarasienko: -“Nie umiem jeździć defensywnie, bo tego nie praktykowałem”

Podczas wczorajszego spotkania we Wrocławiu, miejscowi wygrali 31:23 z Zooleszcz GKM Grudziądz. Jednym z jaśniejszych postaci w drużynie przyjezdnej był Wadim Tarasienko, który zdobył 5 punktów w trzech startach. Jego punktacja mogła być bardziej okazała, ale zawodnik po świetnych startach wychodził na prowadzenie po czym na dystansie tracił świetne pozycje uzyskane po starcie.

Wadim Tarasienko z klubem w lidze angielskiej

Jak sam przyznał w pomeczowej Mix Zonie, gdzie razem z Bartłomiejem Kowalskim rozmawiali na antenie Eleven Sports o meczu, jego jazda wygląda dobrze ale nie umie jeździć defensywnie. Jak podkreślił w 1 czy 2 lidze zazwyczaj gonił rywali i nie miał z tym problemu, ale w Ekstralidze to już zupełnie inaczej się jeździ:

 – Uważam, że to przez moje błędy. W karierze odjechałem we Wrocławiu trzy wyścigi i to było dzisiaj. Tu jest szeroki tor i trzeba mieć oczy dookoła głowy, aby rywal cię nie wyprzedził. Ostatnio stwierdziłem, że jak jeździłem w 1 albo 2 lidze, to często goniłem, a teraz muszę się czasami bronić i robię to za bardzo i z tego biorą się błędy. Nie umiem jeździć defensywnie, bo tego nie praktykowałem – powiedział Tarasienko podczas pomeczowej Mix Zonie.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×