Żużel - Best Speedway Tv

Victor Palovaara: "Jestem bardzo wdzięczny i z optymizmem wyglądam już w przyszłość" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Victor Palovaara

Victor Palovaara: „Jestem bardzo wdzięczny i z optymizmem wyglądam już w przyszłość”

Victor Palovaara: „Jestem bardzo wdzięczny i z optymizmem wyglądam już w przyszłość”

Victor Palovaara to kolejny z żużlowców, który postanowił zmienić klub po sezonie 2022. Szwed po całkiem udanym sezonie zdecydował się na transfer z 2 Ligi Żużlowej do eWinner 1 Ligi i został nowym zawodnikiem ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego.

Victor Palovaara w sezonie 2022 bronił barw ekipy Optibet Lokomotiv Daugavpils, z którą awansował do fazy play-off w rozgrywkach 2 Ligi Żużlowej. Szwed wystąpił w 7 meczach i 35 razy pojawił się na torze. Wygrał 12 z nich, po 9 razy zajmował drugie i trzecie miejsce a w 5 biegach nie zdobył punktów. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,914 co było 14 wynikiem w całej lidze.

Szwed po transferze udzielił wywiadu dla klubowych mediów ekipy z Ostrowa Wielkopolskiego. Na wstępie opowiedział on o tym, dlaczego zdecydował się na taki ruch. Co ciekawe, bardzo duży wpływ miał na niego Oliver Berntzon z którym ten utrzymuje stały kontakt. Nowy zawodnik TŻ Ostrovii powiedział, że są oni dobrymi kolegami i poznali się w wieku 11 lub 12 lat.

– Pierwszy kontakt z ostrowskim klubem miałem dzięki Oliverowi Berntzonowi. Byłem bardzo podekscytowany, gdy Oli wspomniał o mnie w Ostrowie. Usłyszałem później od trenera i z klubu, że są zainteresowani i dadzą mi szansę. Jestem za to bardzo wdzięczny i z optymizmem wyglądam już w przyszłość. Mam za sobą najlepszy sezon w karierze, ale przygotowuję się najlepiej jak tylko mogę, by zrobić progres w kolejnym roku – powiedział Victor Palovaara w rozmowie z klubowymi mediami.

Patrick Hansen: “Celem na pewno jest jak najszybszy powrót do Ekstraligi”

Następnie 28-latek został zapytany o to, czy wierzy, że może być jednym z odkryć sezonu 2023 w polskiej pierwszej lidze. Podkreślił on, że ma za sobą bardzo dobry sezon i wierzy, że odnajdzie się w eWinner 1 Lidze.

– Głęboko w to wierzę. Miałem faktycznie dobry sezon zarówno w Polce, jak i Szwecji. Skupiłem się na startach w lidze szwedzkiej i to naprawdę dobrze wyszło. Dostałem też szansę występów w polskiej lidze. Nieźle punktowałem i dzięki temu mam szansę pokazać się na wyższym szczeblu w pierwszej lidze. Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Ostrowa – powiedział Victor Palovaara w rozmowie z klubowymi mediami.

Reklamy

Zawodnik zapowiedział także, że w sezonie 2023 będzie startował w lidze polskiej oraz szwedzkiej (Elitserien) i jeżeli będzie miał czas, to będzie też startował w szwedzkiej Allsvenskan. Na koniec opowiedział on także, o swoich oczekiwaniach przed nadchodzącym sezonem oraz przygotowaniach do niego.

– Chciałbym dobrze punktować. Wiem, że stać mnie na to. Zrobię wszystko, by tak było. Chcę, by żużel sprawiał mi radość i chcę budować swoją pozycję. Pracuję ciężko zarówno nad swoim ciałem, jak i sferą mentalną. Buduję także bazę sprzętową. Zakupiłem kilka nowych silników. Zdaję sobie sprawę, jak ważny jest sprzęt, stąd też pod tym kątem czynię dużo inwestycji. Mam kilka dobrych silników z poprzedniego roku. Zakupiłem także dwa nowe na kolejny sezon. Myślę, że te silniki będą szybkie – dodał Victor Palovaara w rozmowie z klubowymi mediami.

Victor Palovaara to między innymi brązowy medalista drużynowych mistrzostwa świata juniorów (Slangerup 2014), trzykrotny medalista drużynowych mistrzostw Europy juniorów (srebrny – Divišov 2010, Pilzno 2015; oraz brązowy – Lendava 2011) a także dwukrotny srebrny medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Szwecji (Nyköping 2014, Hallstavik 2015).

Fot. Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×