Żużel - Best Speedway Tv

Patrick Hansen: "Celem na pewno jest jak najszybszy powrót do Ekstraligi" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Patrick Hansen

Patrick Hansen: „Celem na pewno jest jak najszybszy powrót do Ekstraligi”

Patrick Hansen: „Celem na pewno jest jak najszybszy powrót do Ekstraligi”

Patrick Hansen po kiepskim sezonie 2022 zdecydował się na powrót do eWinner 1 Ligi i transfer do ROW-u Rybnik w którym ma być jednym z liderów. Duńczyk na zapleczu PGE Ekstraligi chce się odbudować i wrócić do formy sprzed transferu do Stali Gorzów.

Patrick Hansen w sezonie 2022 bronił barw Moje Bermudy Stali Gorzów do której przeniósł się po genialnym sezonie w Ostrowie Wielkopolskim. Transfer do elity boleśnie zweryfikował jednak 24-latka. Duńczyk wystąpił łącznie w 20 meczach i pojawił się na torze 84 razy. Wygrał 5 biegów, 21 razy był drugi a 22 razy trzeci. W aż 36 biegach nie zapunktował. Przełożyło się to na średnią biegopunktową na poziomie 1,071 co było 44 wynikiem w całej lidze.

Zawodnik rodem z kraju Hamleta udzielił niedawno krótkiego wywiadu klubowym mediom w którym opowiedział między innymi o tym, jakie cele stawia on sobie oraz drużynie przed sezonem 2023. Na początku jednak zdradził on, dlaczego zdecydował się na transfer właśnie do ROW-u.

– Nie jest tajemnicą, że mieszkam w Rybniku, a zawsze jest miło być blisko domowego toru. W żadnym innym klubie nie mogłem być bliżej. Poza tym rybnicki tor bardzo mi się podoba. Startujemy z pozycji underdoga. Jednak w tym sporcie wszystko jest możliwe. Mnie się ten nasz skład bardzo podoba. Mamy młodą, głodną sukcesów drużynę – powiedział Patrick Hansen w rozmowie z klubowymi mediami.

Polski Związek Motorowy rusza z inicjatywą #Ambasador 1 i 2 Ligi

Zawodnik odpowiedział także na pytanie, czy ma pomysł na siebie w sezonie 2023 oraz co jest jego celem na najbliższe lata.

– Nie jest wstydem cofnąć się o krok. Zresztą miałem tylko jeden sezon w Ekstralidze, bo chciałem skorzystać na przepisie o zawodniku U-24 w składzie. A teraz wierzę w to, że zbudowanie formy w pierwszej lidze będzie dla mnie dobre. Celem na pewno jest jak najszybszy powrót do Ekstraligi, ale nic za wszelką cenę. Ważne jest to, by być gotowym na sto procent. Gdybym mógł się wypromować i wejść z ROW-em, to myślę, że byłoby to dobre dla obu stron – zakończył Patrick Hansen.

Reklamy

Hansen to czterokrotny medalista Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (srebrny 2018 oraz trzykrotnie brązowy 2016, 2017, 2019), dwukrotny Medalista Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów (złoty 2018 oraz brązowy 2015).

Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×