Żużel - Best Speedway Tv

Vastervik Speedway pokonuje Lejonen Gislaved! Świetny mecz Polaków. Szwedzki czwartek! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Vastervik Speedway

Vastervik Speedway pokonuje Lejonen Gislaved! Świetny mecz Polaków. Szwedzki czwartek!

Vastervik Speedway pokonuje Lejonen Gislaved! Świetny mecz Polaków. Szwedzki czwartek!

W czwartek 2 czerwca w szwedzkiej Bauhaus-Ligan odbył się ostatni mecz 5. kolejki. Na Hejla Arena walkę przeciwko sobie stoczyli Vastervik Speedway i Lejonen Gislaved. Ostatecznie zwycięzcą zostali gospodarze, wygrywając 47:43.

Vastervik Speedway

Do tej pory Lwy były zespołem niepokonanym, jednak zmieniło się to po tym spotkaniu. Przez brak Patryka Dudka oraz Bartosza Zmarzlika, który w składzie był wpisany, ale nie pojechał zespół nie dał rady przeciwnikowi. Na chwilę obecną Vastervik Speedway zajmuje drugą lokatę w tabeli, a Lejonen Gislaved trzecią. Warto jednak pamiętać, że Ci drudzy mają jeszcze jeden mecz zaległy.

Po stronie zwycięskiego Vastervik Speedway bardzo dobry mecz pojechał Bartosz Smektała. Polak zdobył 11 punktów z bonusem i to dało mu tytuł lidera zespołu. Zaraz za nim również dobrze zaprezentował się Fredrik Lindgren, który spośród pięciu startów dwa razy wygrał bieg, dwa razy dojechał drugi i raz został na końcu stawki, co łącznie dało mu 10 oczek. Trzecim z kolei zawodnikiem z udanym występem był Gleb Chugunow, ten z kolei ani razu nie przyjechał ostatni, jednak przy swoim nazwisku zapisał 9 punktów w dwoma bonusami.

Takie same zdobycze miało dwóch reprezentowantów Vastervik Peter Ljung oraz Jaimon Lidsey, obaj przywieźli po 6 punktów z bonusem. Słaby mecz pojechał Kenneth Bjerre. Duńczyk nie wygrał indywidualnie żadnego biegu, a dodatkowo na metę dojechał dwa razy jako ostatni. Łącznie zdobył jedynie 3 oczka i jeden bonus. Podobnie zmagania zakończył Anton Karlsson, ale on miał tylko 2 punkty i bonus.

Świetnie w meczu prezentowali się Dominik Kubera oraz Maksym Drabik. Zarówno jeden, jak i drugi na swoim koncie zanotowali dwucyfrówki, a dokładniej Kubera 14 punktów, a Drabik 14 z dwoma bonusami. Dzięki takim zdobyczą zostali liderami zespołu Lejonen. To spotkanie było jednocześnie debiutem dla Huberta Łęgowika, który spośród trzech startów dorzucił do dorobku drużyny 2 oczka i bonus. Słabiej od poprzedniego występy pojechał Mathias Thoernblom, Szwed tym razem przywiózł jedynie 6 punktów. Tyle samo oczek uzbierał Dimitri Berge, ale Francuz miał jeszcze bonus. Najsłabszym zawodnikiem po stronie gości był Casper Henriksson zdobywca 1 punktu.

Vastervik Speedway – 47 pkt.
1. Bartosz Smektała – 11+1 (1,2,3,3,2*)
2. Gleb Czugunow – 9+2 (3,2,1*,1*,2)
3. Fredrik Lindgren – 10 (3,2,3,2,0)
4. Peter Ljung – 6+1 (0,1*,1,1,3)
5. Kenneth Bjerre – 3+1 (2,1*,0,0)
6. Jaimon Lidsey – 6+1 (3,1*,2)
7. Anton Karlsson – 2+1 (2*,0,0)

Lejonen Gislaved – 43 pkt.
1. Dominik Kubera – 14 (2,3,0,3,3,3,w)
2. Mathias Thoernblom – 6 (0,3,w,-,2,1)
3. Dimitri Berge – 6+1 (2,0,2,-,1*,1)
4. Maksym Drabik – 14+2 (1*,3,3,2,2*,0,3)
5. Bartosz Zmarzlik – zawodnik zastępowany
6. Hubert Łęgowik – 2+1 (t,1,1*)
7. Casper Henriksson – 1 (1,0,0)

fot. Veronica Larsson

Zostaw komentarz

0/100

×