Żużel - Best Speedway Tv

Unia Leszno z dużą karą finansową! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Unia Leszno

Unia Leszno z dużą karą finansową!

Unia Leszno z dużą karą finansową!

Unia Leszno została ukarana dużą karą finansową za braki związane ze szkoleniem zawodników w klasach 500cc, 250cc oraz 85-125cc. Kara nałożona przez PZM to aż 160 tys. złotych.

Przypominamy, że od sezonu 2022 każdy z kubów PGE Ekstraligi został zobligowany do wyszkolenia określonej ilości zawodników w klasach 500cc (trzech adeptów), 250cc oraz 85-125cc (po dwóch adeptów). Przepis ten od początku budził jednak spore kontrowersje i kluby zabiegały o jego zmianę, zwłaszcza wobec drakońskich kar, jakie grożą drużyną, które nie wywiążą się z tego punktu regulaminu.

Marcin Nowak: „Nie zastanawiam się nad tym, czy wygramy w cuglach, czy też się pomęczymy”

Boleśnie przekonała się o tm drużyna Unii Leszno, na którą PZM nałożył karę w wysokości aż 160 tys. złotych. Klub, który od lat słynie ze szkolenia młodych adeptów i to za jego sprawą do ligi trafili tacy zawodnicy jak Bartosz Smektała czy Dominik Kubera, zapowiada jednak odwołanie od tej decyzji.

Fot. Bartosz Glapiak

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×