Żużel - Best Speedway Tv

Trwają intensywne prace na krośnieńskim stadionie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
intensywne prace

Trwają intensywne prace na krośnieńskim stadionie

Trwają intensywne prace na krośnieńskim stadionie

Jeszcze w trakcie sezonu ruszyły wstępne prace przy budowie nowej trybuny na pierwszym łuku. Władze miasta zobowiązały się zmodernizować stadion MOSiR przy ul. Legionów 1, gdzie są rozgrywane mecze żużlowej Watahy, tak by spełniał wymogi PGE Ekstraligi Żużlowej.

Od końca lipca trwało wylewanie fundamentów pod nową konstrukcję trybuny oraz roboty instalacyjne i brukarskie. Obecnie zintensyfikowano prace i trwa montaż prefabrykowanych elementów żelbetonowych konstrukcji.

film by M. Uza

Projekt został zmieniony w fazie powtórzonego przetargu. Zrezygnowano m.in. z zadaszenia trybuny, które generowało duże koszty budowy. Przeprojektowane zostały również inne elementy jak choćby wejścia na trybunę. Obiekt będzie miał 8 metrów wysokości i nie będzie zabudowany od spodu. Pod nim ma zostać ułożona kostka brukowa, gdzie powstaną miejsca na punkty gastronomiczne i handlowe. Również tam znajdą się toalety. Trybuna będzie zakończoną żelbetową, metrową ścianą z barierkami i uchwytem na banery reklamowe.

trybuna4
Trwają intensywne prace na krośnieńskim stadionie
Fot. T. Kasza

Co ciekawe, konieczność rozbudowy parku maszyn, tak by dostosować go, do wymogów ekstraligowych wymusiła skrócenie obiektu. Dlatego by uzyskać zakładaną liczbę miejsc (2200) trybuna została poszerzona do 10 rzędów siedzeń w ośmiu segmentach. Dla podniesienia komfortu oglądania widowiska sportowego zwiększono również jej kąt nachylenia. Projekt został przygotowany, tak by w przyszłości móc dobudować dalszą jej część w miejscu obecnej starej trybuny zadaszonej. Powstać ma tam nowoczesny obiekt z wieżyczką sędziowską i tzw. skyboxami.

trybuna 1
Trwają intensywne prace na krośnieńskim stadionie
Fot. T. Kasza

Fot. T. Kasza

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy
Trwają intensywne prace na krośnieńskim stadionie

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×