Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

To będzie nowy toromistrz Unii Leszno? Decyzje mogą być podjęte lada chwila

toromistrz Unii Leszno
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

To będzie nowy toromistrz Unii Leszno? Decyzje mogą być podjęte lada chwila

Kwestia przygotowania toru stała się w trakcie sezonu 2023 niemal najważniejszym tematem w kontekście leszczyńskiej Unii. Drużyna dzielnie walczyła z przeciwnościami losu, a kibice przeżywali absolutnie piękne chwile, jednak co jakiś czas wszystko to było przykrywane przez dyskusje na temat wewnętrznego konfliktu pomiędzy byłym już toromistrzem Janem Chorosiem a Januszem Kołodziejem.

Jan Choroś był odpowiedzialny za przygotowanie toru w Lesznie przez ostatnie siedem lat. W lipcu 2023 roku został jednak niespodziewanie pożegnany. W środowisku sporo mówiło się, że głównym powodem takiej decyzji był konflikt z liderem zespołu – Januszem Kołodziejem. To właśnie 39-latek do końca rozgrywek zajmował się przygotowaniem nawierzchni na spotkania ligowe, a jego pracę chwalili sobie koledzy z drużyny. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Unia zdołała w pierwszym meczu po zwolnieniu Chorosia pokonać Betard Spartę Wrocław, która przystępowała do tego meczu bez żadnej porażki na koncie.

Przed sezonem 2024 w Lesznie ma zostać jednak zatrudniony nowy toromistrz, który zadba o nawierzchnię na „Smoczyku”. Jak donosi elka.pl najprawdopodobniej będzie to Zbigniew Krakowski – były żużlowiec, wychowanek Unii. 58-latek ścigał się również w barwach Kolejarza rawicz, natomiast po zakończeniu kariery pozostał przy żużlu i jest częstym gościem w leszczyńskim parku maszyn. Na portalu elka.pl czytamy, że w przeszłości brał udział również w przygotowaniu toru.

Póki co oficjalnego ogłoszenia ze strony klubu nie ma, jednak możemy spodziewać się go w najbliższym czasie. Wakat na stanowisku toromistrza niemal na pewno zostanie wypełniony.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *