Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Unia Leszno ma nowego zawodnika. „Chcę być silnym Bykiem”

Unia Leszno
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Unia Leszno ma nowego zawodnika. „Chcę być silnym Bykiem”

Andrzej Lebiediew został oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik Fogo Unii Leszno. Łotysz tym samym opuszcza szeregi Cellfast Wilków Krosno, z którymi nie zdołał się w minionym sezonie utrzymać w PGE Ekstralidze. Teraz postara się wejść na jeszcze wyższy poziom indywidualny w nowych barwach.

O Lebiediewie sporo najpierw mówiło się w kontekście toruńskiego Apatora. Po paru tygodniach stało się jednak jasne, że ostatecznie Łotysz dogadał się z Unią Leszno i to właśnie w tym klubie będzie walczył o ekstraligowe punkty. 29-latek zastąpi w Lesznie Chrisa Holdera, który zszedł poziom niżej i zasilił szeregi Arged Malesy Ostrów.

Sam zawodnik jest bojowo nastawiony i zdaje sobie sprawę, że kibice i działacze oczekują od niego dobrych wyników i tylko dzięki nim może udowodnić, że jego miejsce jest właśnie w najlepszej żużlowej lidze świata.

„Dziękuje za zaufanie,a ja już pracuje ciężko bo być bykiem to ciężko ale ja chce być silnym bykiem z którego wy(kibice) będziecie zadowoleni. Nie jeden się zdziwi w przyszłym sezonie na to pracujemy i jestem pewien ze nic nam nie zabraknie” (pisownia oryginalna) – tak Lebiediew przywitał się z kibicami z Leszna.

W minionym sezonie Łotysz w czternastu meczach wykręcił średnią 1,697, co dało mu 28. miejsce w lidze oraz drugie w klubie z Krosna. W sezonie 2024 sam oczekuje od siebie więcej, jednak przede wszystkim więcej oczekują działacze oraz kibice Unii.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *