Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Rzeszowianie o krok od finału. Texom Stal Rrzeszów – Grupa Azoty Unia Tarnów [ZAPOWIEDŹ]

Texom Stal
Fot. Jakub Malec

Autor: Bartosz Glapiak

Rzeszowianie o krok od finału. Texom Stal Rrzeszów – Grupa Azoty Unia Tarnów [ZAPOWIEDŹ]

Czas poznać drugiego finalistę 2. Ligi Żużlowej. W niedzielne popołudnie na stadionie w Rzeszowie zmierzą się miejscowa Texom Stal oraz Grupa Azoty Unia Tarnów. Zdecydowanie bliżej przypieczętowania awansu są gospodarze i prawdopodobnie tylko kataklizm mógłby odebrać im miejsce w finałowym dwumeczu. W pierwszym spotkaniu Żurawie pokonały Jaskółki 51:38.

Dziś także podopieczni Pawła Piskorza są faworytami meczu. Niewiele wskazuje na to, że goście będą w stanie odrobić stratę z pierwszego spotkania. W Tarnowie bardzo słabo pojechali Rene Bach oraz Ernest Koza, od których dyspozycji miało zależeć wiele. Najwięcej punktów dla Grupa Azoty Unii zdobył wówczas Matic Ivacic (12). Z kolei pośród Texom Stali nie zawiedli liderzy – Marcin Nowak, Jacob Thorssell oraz Krystian Pieszczek. Co prawda w połowie zawodów Peter Kildemand wyeliminował się z rywalizacji, kiedy sędzia przyznał mu czerwoną kartkę, jednak absolutnie nie wpłynęło to na postawę gości w tym starciu.

W niedzielę ze spokojną głową mogą przystąpić do rywalizacji. W finale 2. Ligi Żużlowej czeka już Ultrapur Start Gniezno, które zwyciężyło nad OK Bedmet Kolejarzem Opole. Awans rzeszowian tylko potwierdzi przewidywania kibiców oraz ekspertów. Texom Stal ma wszystko po swojej stronie przed rewanżowym spotkaniem. W rundzie zasadniczej zespół pokonał rywali dwukrotnie. Na domowym torze padł rezultat 46:32.

Początek meczu w niedzielę, 17 września o godzinie 17:00. Czy tarnowianie będą w stanie postawić się faworyzowanemu przeciwnikowi w Derbach Południa?

Awizowane składy:

Grupa Azoty Unia Tarnów:

  1. Rene Bach
  2. Marko Lewiszyn
  3. Matic Ivacic
  4. Paweł Miesiąc
  5. Ernest Koza
  6. Szymon Bańdur
  7. William Drejer

Texom Stal Rzeszów:

9. Marcin Nowak

10. Peter Kildemand

11. Rafał Karczmarz

12. Jacob Thorssell

13. Krystian Pieszczek

14.

15. Wiktor Rafalski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×