Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Tauron Włókniarz Częstochowa po pierwsze zwycięstwo? [Zapowiedź meczu Tauron Włókniarz Częstochowa – ebut.pl Stal Gorzów]

Tauron Włókniarz
fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Tauron Włókniarz Częstochowa po pierwsze zwycięstwo? [Zapowiedź meczu Tauron Włókniarz Częstochowa – ebut.pl Stal Gorzów]

W piątkowy wieczór zobaczymy ostatecznie tylko jedno starcie PGE Ekstraligi. Odwołany został mecz w Lublinie, zatem wszystkie oczy skierowane będą na Częstochowę. Pod Jasną Górą miejscowy Tauron Włókniarz podejmie ebut.pl Stal Gorzów. Może to być bardzo istotny mecz w kontekście układu tabeli przed fazą play-off.

Krystian Pieszczek: Powinniśmy się grubo zastanowić nad tym, co my tu robimy i jak jeździmy

Gospodarze ku zaskoczeniu wielu przystąpią do tego spotkania jednak z Kacprem Woryną w zespole. Lech Kędziora tak ustawił Kacpra Worynę w awizowanych składach, by przy jego nieobecności Anton Karlsson lub zastępujący go juniorzy mieli jak najłatwiejsze biegi – wyścig czwarty (na Oskara Fajfera i juniorów), siódmy (na Andersa Thomsena i Oskara Palucha) oraz dziewiąty (na Woźniaka i Jasińskiego). Wszystko wskazuje na to, że Rybniczanin pojedzie w wieczornym meczu. Taką informację przekazał klub z Częstochowy. Gdyby jednak po pierwszym wyścigu okazało się, że ból nadal doskwiera mu na tyle mocno, że nie będzie mógł rywalizować na odpowiednim poziomie, w gotowości będą juniorzy oraz Anton Karlsson, który najprawdopodobniej znajdzie się pod numerem 16.

W drużynie Tauron Włókniarza Częstochowa jest jednak o wiele więcej problemów niż stojąca pod znakiem zapytania dyspozycja Rybniczanina. Tak naprawdę w meczu z Platinum Motor Lublin żadnych pretensji nie można było mieć jedynie do Mikkela Michelsena oraz Maksyma Drabika. Polak co prawda przyjechał dwa razy na ostatnim miejscu w biegach nominowanych, ale przez całe spotkanie był pewnym punktem drużyny. Michelsen z kolei wywiązał się z roli lidera dużo lepiej niż jego rodak Leon Madsen. To właśnie od jeżdżącego od 2017 roku w barwach Włókniarza Duńczyka wymaga się w Częstochowie dużo więcej. Madsen bardzo słabo startuje i często nie udaje mu się odzyskać straconych punktów na dystansie. Lider Tauron Włókniarza musi się poprawić w piątkowy wieczór, jeśli chce pomóc swojej drużynie.

W drużynie ebut.pl Stali Gorzów panują o wiele lepsze nastroje. Na otwarcie sezonu Gorzowianie postawili się bowiem bardzo mocno faworyzowanemu For Nature Solutions KS Apatorowi Toruń. W drugiej kolejce pokonali z kolei na własnym obiekcie ZOOleszcz GKM Grudziądz 51:39. W Gorzowie coraz śmielej zaczynają mówić, że jest życie “po Zmarzliku”. Prawdziwy test przyjdzie jednak właśnie w piątkowy wieczór w Częstochowie. Jeśli gorzowska drużyna po raz kolejny pojedzie dobre spotkanie, może nawet wykorzystać problemy gospodarzy i zakończyć mecz zwycięsko.

Duża odpowiedzialność leży, jak zwykle, na trzech liderach Stali: Szymonie Woźniaku, Andersie Thomsenie i Martinie Vaculiku. Szczególnie Słowak wydaje się być w nieco gorszej dyspozycji, niż on sam tego od siebie oczekuje. Nie jest jednak tajemnicą, że Vaculik bardzo lubi ścigać się w Częstochowie i znowu może być największą armatą gorzowskiej Stali. Cenne punkty muszą dorzucić Oskar Fajfer, Wiktor Jasiński i juniorzy. Dla Oskara Fajfera mecz w Częstochowie będzie zwieńczeniem pierwszej części “ekstraligowego egzaminu”. Jeśli dobrze poradzi sobie na tak wymagającym wyjeździe, można będzie spokojnie mówić, że sprostał on wszystkim oczekiwaniom na początku sezonu.

Reklamy

Języczkiem u wagi całego spotkania może być rywalizacja juniorska. Przy bliskim wyniku to właśnie juniorzy mogą rozdać kluczowe karty. Mowa tutaj zarówno o biegu młodzieżowym, jak i późniejszej bezpośredniej rywalizacji młodzieżowców w biegach czwartym i dwunastym. Ciężko przewidzieć, który duet zdobędzie w piątkowy wieczór więcej punktów. Juniorzy Tauron Włókniarza Częstochowa, Franciszek Karczewski oraz Kajetan Kupiec, świetnie pokazali się w Grudziądzu, by tydzień później słabo zaprezentować się na swoim torze w starciu z Motorem. Po stronie gorzowskiej nadal ciężko stwierdzić, na co stać Oskara Palucha, który w obu meczach dorzucał cenne punkty, ale jednocześnie nie zachwycał, tak jak niektórzy przewidywali. Skreślać nie można również Mateusza Bartkowiaka.

Początek spotkania: Piątek, 21 kwietnia, 20:30. Transmisja od godziny 20:15 w Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

TAURON Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Kacper Woryna
11. Maksym Drabik
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kajetan Kupiec
15. Franciszek Karczewski
16.

ebut.pl Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Wiktor Jasiński
3. Martin Vaculik
4. Oskar Fajfer
5. Anders Thomsen
6. Mateusz Bartkowiak
7. Oskar Paluch
8.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×