Żużel - Best Speedway Tv

Szymon Szlauderbach odchodzi ze Startu Gniezno! Transfer do Polonii na ostatniej prostej? | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Szymon Szlauderbach

Szymon Szlauderbach odchodzi ze Startu Gniezno! Transfer do Polonii na ostatniej prostej?

Szymon Szlauderbach odchodzi ze Startu Gniezno! Transfer do Polonii na ostatniej prostej?

Trwa rozbiórka Startu Gniezno. Klub, który w minionym sezonie spadł z eWinner 1 Ligi na najniższy poziom rozrywkowy w Polsce niedawno poinformował, że ma już przygotowany zarys składu na przyszły rok. Jak się okazuje, w klubie z pierwszej stolicy Polski nie będzie startował Szymon Szlauderbach, który poinformował, że zmienia barwy klubowe.

Zawodnik o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem swoich social mediów. Zawodnik podziękował klubowi z Gniezna za miniony sezon, oraz za otrzymaną szansę. Zawodnik, który przez większą część sezonu mierzył się z kontuzją przyznał, że miniony rok był bardzo trudny, ale przyniósł on mu wiele cennego doświadczenia.

– Sezon żużlowy 2022 dobiegł końca, niestety jako drużyna Start Gniezno nie możemy go zaliczyć do udanych. Był to pierwszy rok poza moim macierzystym klubem, który przyniósł mi wiele cennego doświadczenia i wyniosłem wiele lekcji… Pomijając kontuzje która przytrafiła się w najgorszym momencie, gdy sezon trwał w pełni niestety ominęło mnie kilka ważnych dla mnie zawodów. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować całemu zarządowi Startu Gniezno za cały sezon, trenerom, mechanikom, całemu teamowi, tunerom, fizjoterapeutom oraz kibicom którzy są na dobre i złe. Mój czas w Gnieźnie dobiegł końca i od przyszłego sezonu będę występował w innym klubie, bardzo kibicuje zarządowi oraz całemu klubowi, aby przyszły sezon przyniósł wiele pozytywów i sukcesów – napisał Szymon Szlauderbach.

Krzysztof Buczkowski: „Nie ukrywam, że liczyłem na lepszą swoją postawę w play-offach”

Wszystko wskazuje zatem na to, że w najbliższym czasie dokona się zapowiadany przez nas transfer Szymona Szlauderbacha do Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Szlauderbach ma zająć miejsce Olega Mihailovsa który ma ważny kontrakt z „Gryfami”, jednak po nieudanym sezonie ma zostać wypożyczony do Lokomotivu Daugavpils, gdzie ma się odbudować 23 latek, który w sezonie 2022 uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,509, ma być liderem formacji U24. Szymon Szlauderbach to między innymi zdobywca Pucharu Europy Par U-19 oraz Indywidualny Wicemistrz Puchar Europy U-19 (z roku 2018). W przeszłości bronił barw klubów Speedway Wandy Kraków, Kolejarza Rawicz, Unii Leszno oraz Aforti Start Gniezno.

Fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Reklamy
Szymon Szlauderbach odchodzi ze Startu Gniezno! Transfer do Polonii na ostatniej prostej?

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×