Żużel - Best Speedway Tv

Szalony mecz w Gdańsku. Junior obejrzał czerwoną kartkę! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szalony mecz w Gdańsku. Junior obejrzał czerwoną kartkę!

czerwoną kartkę

Szalony mecz w Gdańsku. Junior obejrzał czerwoną kartkę!

Kuriozalna sytuacja miała miejsce w dwunastym biegu meczu Zdunek Wybrzeża Gdańsk – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Seweryn Orgacki obejrzał czerwoną kartkę. Młodzieżowiec dwa razy w ocenie sędziego nie opuścił toru z motocyklem mimo takiej możliwości.

Sobotni mecz w Gdańsku z pewnością będzie przedmiotem dyskusji w środowisku żużlowym. Ostrowianie w pierwszej serii stracili dwóch zawodników, którzy nie mogli kontynuować zawodów. Do tego w trzech biegach padł wynik 5:0, co przełożyło się na dość nietypowy jak na punktację żużlową wynik.

W dwunastym biegu doszło do niecodziennej sytuacji. Seweryn Orgacki na początku biegu na łuku stanął w poprzek i przewrócił się. Po tym zdarzeniu próbował pozbierać się z motocyklem, jednak ostatecznie nie zrobił tego, a tor opuścił samemu, po czym położył się na murawie gdańskiego obiektu. Na szczęście jego stan zdrowia nie wymagał większej interwencji lekarskiej.

Sędzia Andrzej Kraskiewicz jednak po analizie sytuacji przyznał Orgackiemu drugą żółtą kartkę. Pierwszą z nich otrzymał w swoim drugim starcie, gdzie również zanotował upadek. Junior w ocenie sędziego nie opuścił toru w odpowiednim czasie mimo takiej możliwości i za to obejrzał kartkę. Powód drugiej wydaje się być taki sam.

Czerwona kartka otrzymana w meczu oznacza wykluczenie do końca zawodów. Dopiero druga oznacza absencję zawodnika w następnym spotkaniu.

fot. Patrycja Sobiech

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×