Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Świdnicki: Cieszę się, że udało się wygrać z Bartkiem Zmarzlikiem

Świdnicki

Autor: Jakub Bielak

Świdnicki: Cieszę się, że udało się wygrać z Bartkiem Zmarzlikiem

Moje Bermudy Stal Gorzów zremisowała z zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa 45:45. Podczas spotkania przed kamerami Eleven Sports stanęli juniorzy obu drużyn: Mateusz Świdnicki oraz Oskar Paluch. 

Poprawił się stan Adriana Miedzińskiego! Mam nowe informacje! Krzysztof Kanclerz – „Wiemy, jak obecnie wygląda sytuacja”

Mateusz Świdnicki o zwycięstwie biegowym z mistrzem świata, Bartoszem Zmarzlikiem:

”Fajnie, że udało się wygrać z Bartkiem Zmarzlikiem. Trochę niezadowolony jestem z ostatniego łuku, bo lekko się rozluźniłem i Bartek mnie prawie dogonił, ale finalnie to ja zwyciężyłem, więc jestem bardzo zadowolony”.

O presji podczas fazy play-off:

“Zawsze chcę zdobyć jak najwięcej punktów. Wiadomo, czasem zdarzają się występy gorsze. Jednak dzisiaj jest to mój najlepszy mecz na wyjeździe, jestem z tego zadowolony, ale nie stresuję się takimi rzeczami. Chcę robić swoje i tyle”. 

O słabszej dyspozycji na wyjazdach niż u siebie:

“Na pewno ta słabsza dyspozycja wynikała też z dużych przerw między wyścigami. Teraz jadę co drugi, trzeci bieg i łapię te ustawienia. Jak się jedzie drugi-siódmy-dwunasty to te ustawienia uciekają. Dzisiaj w biegu młodzieżowym przyjechałem czwarty, ale wprowadziliśmy odpowiednie korekty i przywiozłem potem dobre punkty”.

Oskar Paluch przed biegami nominowanymi:

“Dzisiaj coś ewidentnie nam nie pasuje. Z mojej strony jest też dużo błędów w samej jeździe. Kolegom też ciężko się dopasować. Jest to trudny mecz, ale zrobimy wszystko, aby w tych ostatnich biegach wywalczyć jak najwięcej punktów”.

Młody zawodnik Stali został również zapytany o to, czy doskwiera mu ból dopiero co zaleczonego nadgarstka. 16-latek odparł krótko:

“Na zawodach jest adrenalina, więc nie przeszkadza mi to”.

fot. własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *