Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Start Gniezno przedłuża kontrakt z młodym Szwedem. Zajmie miejsce Soerensena

Start Gniezno
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Start Gniezno przedłuża kontrakt z młodym Szwedem. Zajmie miejsce Soerensena

Start Gniezno w minionym sezonie zakończył rozgrywki 2. Ligi Żużlowej na 2. miejscu. Przegrali oni w finale ze Stalą Rzeszów, co było lekkim rozczarowaniem. Teraz gnieźnianie przystąpili do kompletowania drużyny na przyszłoroczne rozgrywki, aby również powalczyć o powrót na zaplecze PGE Ekstraligi. Wiemy już, że udało im się utrzymać w zespole obiecującego zawodnika.

Klub z pierwszej stolicy Polski w swoich mediach społecznościowych poinformował, że w przyszłym roku barwy drużyny z Gniezna reprezentować będzie Casper Henriksson. Szwed już w minionym sezonie jeździł dla Startu w roli zagranicznego juniora i prezentował bardzo dobry poziom, również w biegach z seniorami. Teraz przez zlikwidowanie przepisu o młodzieżowcu z innego kraju pojedzie on z pozycji zawodnika do lat 24.

Niewątpliwie gnieźnianom będzie bardzo ciężko dorównać Unii Tarnów, która przez swoje ogromne wzmocnienia jest już w tym momencie głównym faworytem do awansu. Drużyna Startu czeka bardzo trudne wyzwanie, gdyż będą musieli stawiać się wielu mocniejszym od siebie ekipom.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *