Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Start Gniezno poszerza kadrę. To dla niego pierwsza szansa w Polsce

Start Gniezno
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Start Gniezno poszerza kadrę. To dla niego pierwsza szansa w Polsce

Drugoligowy Ultrapur Start Gniezno zbudował już solidną kadrę na sezon 2024. Wydawało się, że podstawowy skład jest już zamknięty, jednak w klubie z pierwszej stolicy Polski dmuchają na zimne i zapewniają sobie także ewentualnych rezerwowych, którzy w przypadku kontuzji czy słabszej dyspozycji kolegów z drużyny, dostaną swoją szansę.

We wtorkowy poranek w mediach społecznościowych klubu ogłoszono, że nowym zawodnikiem Startu został Kyle Howarth. 29-letni Brytyjczyk nie dostał wcześniej szansy w Polsce, co sprawia, że ruch ten jest dość niespodziewany.

„Nowa twarz w barwach Ultrapur Start Gniezno. Żużlowiec, który nie miał jeszcze okazji zaprezentować pełni swoich umiejętności kibicom w Polsce – Brytyjczyk Kyle Howarth. Ma na swoim koncie tytuł mistrza Premiership razem z zespołem Sheffield Speedway, gdzie obok Jacka Holdera i Tobiasza Musielaka był podstawowym zawodnikiem drużyny.

Na wiosnę będzie chciał przekonać do siebie sztab szkoleniowy czerwono-czarnych! Czy to się uda? Odpowiedź na to pytanie poznamy na przełomie marca oraz kwietnia! Dziś witamy go w Gnieźnie!” – tak powitał żużlowca klub.

Howarth w najwyższej klasie rozgrywkowej w Wielkiej Brytanii zakończył sezon ze średnią biegopunktową na poziomie 1,645. Trudno więc ocenić, na co będzie go stać w 2. Lidze Żużlowej w Polsce. Zobaczymy zresztą, kiedy Brytyjczyk dostanie swoją szansę.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV DZIŚ NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×