Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Artykuły

Stal Gorzów otworzyła wystawę z okazji 75-lecia

Stal Gorzów

Autor: Aleksandra Gucia

Stal Gorzów otworzyła wystawę z okazji 75-lecia

6 października w bibliotece wojewódzkiej została otworzona jedna z wystaw, a 7 października w spichlerzu dwie kolejne wystawy poświęcone 75-letniej historii Stali Gorzów. Drużyna z miasta nad Wartą może poszczycić się bogatą historią. Gorzowski klub został założony w 1947 roku, ale żużel pojawił się w nim trzy lata później żużlowcy w żółto-niebieskich barwach zdobyli 132 medale mistrzostw Polski oraz 66 medali w mistrzostwach Europy i świata.

Wiktor Przyjemski wygrał turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Lublinie z kompletem 15 punktów

W bibliotece wojewódzkiej można zobaczyć stare kroniki klubu, programy, zdjęcia, a także plakaty zapowiadające zawody żużlowe. -Najstarszy plakat pochodzi z 1949 roku. Eksponaty pochodzą ze zbiorów klubu, z Archiwum Państwowego w Gorzowie i z prywatnych zbiorów kibiców – powiedział Waldemar Sadowski.

Fanów czarnego sportu z miasta nad Wartą z pewnością zaciekawi druga wystawa. W niej będzie można zobaczyć m.in. medale zdobywane przez stalowców, wśród których jest legendarny brązowy medal wywalczony w 1968 w finale indywidualnych mistrzostw świata przez Edwarda Jancarza. W spichlerzu będzie można też zobaczyć jego czerwono-żółty kombinezon. Były włodarz gorzowskiego klubu – Ireneusz Maciej Zmora, również przekazał dwa złote medale, które wywalczyła Stal w 2014 i 2016 roku.

Jeśli macie okazję to koniecznie odwiedźcie te dwie wystawy! Na pewno nie pożałujecie! Wstęp bezpłatny!

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

fot. Marcin Kozdraś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×